Pola Rise i Kasia Stankiewicz we wspólnym utworze “Za każdym razem”

Pola Rise, Kasia Stankiewicz Wspólny singiel artystek „Za każdym razem”

Pierwszym zwiastunem serii duetów i przekształconej wersji najnowszego krążka Poli Rise, zatytułowanego “Hikikomori”, jest piosenka “Za każdym razem”. Wykonawczynią nowej kompozycji jest Kasia Stankiewicz, która wniosła do niej nową jakość. Reedycja ujrzała światło dzienne 12 października.

Piosenka stanowi dialog dwóch artystek, które obecnie podróżują w odmiennych etapach swojej twórczości. Hikikomori to wielowymiarowy projekt artystyczny, który skupia się na kwestii wycofania się z życia społecznego na skutek różnych problemów zdrowia psychicznego. Współpraca Poli Rise z Kasią Stankiewicz w tej kompozycji oznacza inaugurację nowego rozdziału w narracji artystki, którego celem jest podkreślenie powszechności tego problemu oraz przełamywanie tabu związanego z zaburzeniami psychicznymi. A tabu to winno być przełamywane, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w sferze muzyki. Za tekst odpowiada Pola Rise i Kasia Stankiewicz. Muzyka to dzieło również Poli, natomiast we współpracy z Rafałem Olewnickim. Za muzyczną produkcję odpowiada Marcin Bors.

Byłam pewna, że zamykając się w domu, zdołam uciec przed presją, oczekiwaniami i moimi własnymi ambicjami. Chciałam odciąć się od problemów i nieudanych planów, ale przede wszystkim od poczucia, że jestem niewystarczająca. Chciałabym opowiedzieć tę historię wszystkim, którzy potrzebują motywacji, zainspirować do walki z podobnymi zaburzeniami.

Pola Rise

Hikikomori to jeden z najbardziej nowatorskich dzieł na polskiej scenie muzycznej i nie tylko. To interdyscyplinarny koncept artystyczny, który obejmuje szereg niezależnych, ale połączonych tematycznie dzieł. Powstawał w trakcie własnego “zamknięcia” artystki. Hikikomori: historie o uciekaniu w samotność to również część literacka opowiadająca o (nie tylko)japońskim wirusie samotności, której autorką jest również Pola.


Pola Rise – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, pisarka. Zadebiutowała w 2015 roku wydawnictwem The Power of Coincidence, zacierając granice między electropopem a muzyką alternatywną. Porównywana do Björk, Lykke Li czy Banks. Jako jedyna polska artystka została zaproszona do realizacji własnego Deezer Session, obok Eda Sheerana, Selah Sue czy London Grammar. Podczas trasy promującej wydawnictwo zagrała ponad 100 koncertów w Polsce i na świecie. W 2018 roku nakładem Warner Music Poland ukazał się album studyjny Anywhere But Here. Nominowana do Nagrody Fryderyk 2019 w kategorii „Fonograficzny debiut roku”. W grudniu 2021 roku wraz z australijskim artystą Andym Wardem wydała album To The Bone, który został nagrodzony trzema złotymi singlami.

Podziel się swoją opinią ;)