„Powidoki” wybrzmią już w sobotę na Saskiej Kępie

"Powidoki" wybrzmią już w sobotę na Saskiej Kępie

Nie macie czasami wrażenia, że wszystkie stacje radiowe grają te same piosenki? Wszystkie zlewają się w jedną muzyczną maź, która nie ma większego wyrazu i mocy przekazu… Mamy dla Was propozycję albumu i koncertu, który z prawdziwych dźwięków zbudowany jest od podstaw! Już w sobotę (30 lipca) Ygor Przebindowski zaprezentuje swoje „Powidoki”!

Ygor Przebindowski, a właściwie Igor Przebindowski to niesamowicie utalentowany multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer i producent. Na początku czerwca ukazała się jego czwarta autorska płyta. „Powidoki / Portrety – Miron Białoszewski”, o których mowa, to projekt muzyczny poświęcony temu wybitnemu polskiemu poecie i pisarzowi w setną rocznicę jego urodzin.

W projekcie, który został objęty honorowym patronatem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, Ygor Przebindowski sięgnął do wyjątkowej twórczości Białoszewskiego i skomponował muzykę inspirowaną jego poezją.

Płyta składająca się z 16 kompozycji, to niezwykła muzyczna podróż w różne zakątki świadomości słuchacza. Każdy z utworów to mini pocztówki inspirowane twórczością Mirona Białoszewskiego. Słuchając tej płyt,y ma się wrażenie, że słucha się ścieżki dźwiękowej, tylko z jakiej ona była filmu…?

W nagraniu utworów towarzyszyli Ygorowi następujący muzycy: Dawid Lubowicz (Atom String Quartet), Marzena Masłowska (Vinyl String Quartet), Christian Edmundsen (Szwecja), Karol Dobrovolsky (Francja).

Koncert premierowy odbędzie się 30 lipca w PROMIE KULTURY na Saskiej Kępie w Warszawie. Jestśmy ogromnie ciekawi, jak te dźwięki wybrzmią na żywo!

Szczegóły w wydarzeniu: https://fb.me/e/5hJvpo8d1

Podziel się swoją opinią ;)