“Pracownia” – drugi solowy album Vito Bambino

„Etna” i „Mustang” – publikowane dotychczas utwory były tylko zapowiedzią płyty, która zawiera o wiele więcej: hitów, wyznań miłosnych, odezw, listów do… . Znalazł się nawet kawałek w stylu Jermaine Dupri – prawdziwy “babymaker song”. Wśród gości: Dawid Podsiadło, Ewa Bem, Malik Montana i sanah. Dziś premiera “Pracowni” – drugiej po “Poczekalni” solowej płyty Vito Bambino, wydawanej w Def Jam Recordings Poland. Krążek już w dniu premiery osiągnął status Złotej Płyty.

Na „Pracowni” znalazły się 24 numery, ale nie wszystkie z nich to piosenki. Narratorem „Pracowni” jest Maciej Orłoś – prezenter telewizyjny, który w latach 90., na antenie TVP 1 o 17:00, podawał niemal codziennie najważniejsze informacje z kraju i ze świata. Maciej Orłoś w niepodrabialnym dla siebie stylu prezentuje wiadomości nie tylko ze świata utworów, ale i… może o tym wcale nie trzeba za wiele pisać? Przesłuchanie narracji prezentera trafi w serce celniej niż kolejne wersy opisu.

Jadąc wygodnym wiśniowym sedanem, mijamy kolejne wspomnienia Vito Bambino. Zabrać można się z Katowic, po drodze z przystankiem gdzieś na Saskiej Kępie, pogubić się trochę wjechawszy do Kolonii, a po ciężkiej nocy obudzić się na wertepach krateru Etny. Brzmi jak bardzo długa podróż do rejonów, które fizycznie istnieją… a może właśnie ich nie ma, bo nie są miejscami?

„Pracownia” jest dostępna na www.defjam.pl i sklepach sieci Empik oraz serwisach streamingowych jak Spotify, Tidal i Apple Music. Na www.defjam.pl znajdują się jeszcze ostatnie sztuki boxu preorderowego, który oprócz „Pracowni” zawiera specjalne wydanie CD, które jest wersją director’s cut nowego albumu.

Podziel się swoją opinią ;)