[PREMIERA] Album “Męskie Granie 2020” na kasetach, LP oraz CD

Wczoraj miała miejsce premiera wyjątkowego materiału muzycznego będącego zapisem tegorocznej edycji „Męskiego Grania”. Ukłonem w stronę wielbicieli wydarzenia są trzy nośniki, na których koncert został uwieczniony: CD, LP (w kolorach niebieskim, czerwonym i białym) oraz limitowana kolekcjonerska kaseta magnetofonowa. 

To była szczególna edycja Męskiego Grania, trasy sponsorowanej przez Żywca od 2010 roku. Z powodu pandemii odbył się tylko jeden koncert na ziemi żywieckiej, bez udziału publiczności, za to transmitowany na żywo w internecie. Pomimo niesprzyjających okoliczności zarówno artyści jak i organizatorzy stworzyli wyjątkowe widowisko, którego wierny zapis oddajemy teraz w ręce słuchaczy. Na czele Orkiestry stanęli tym razem charyzmatyczni Daria Zawiałow, Igo oraz Król. Nie bali się odważnych i zaskakujących wyborów muzycznych. Wśród nich znalazły się między innymi takie hity, jak „Bananowy song” grupy Vox czy „Zanim zrozumiesz” Varius Manx, oraz legendarne już utwory, jak „Korowód” Marka Grechuty i zespołu Anawa, „Boskie Buenos” Maanamu czy „Płoną góry, płoną lasy” Czerwonych Gitar.  

Daria Zawiałow tak zapamiętała emocje związane z koncertem: – Bardzo dziękuję całej tegorocznej fantastycznej Orkiestrze Męskiego Grania (Michałowi, Rubensowi, Kubie, Kasi, Thomasowi). Dziękuję Żywcowi i Agencji Live za możliwość przeżycia tej przygody! Na koniec dziękuję moim ukochanym „dzikim owcom” – Błażejowi i Igorowi – jesteście najlepsi na Świecie! To był zaszczyt móc pracować ze wszystkimi, którzy byli zaangażowani w ten projekt, obyśmy mogli to powtórzyć w lepszych okolicznościach. 

Również dla Igo były to niepowtarzalne chwile, o których powiedział: – Tegoroczna edycja „Męskiego Grania” była dla mnie wyjątkowa ze względu na sytuację, która zaskoczyła cały Świat. Bardzo się cieszę, że mimo wszystkich obostrzeń udało nam się stworzyć tak świetny zespół. Spędziliśmy ze sobą mnóstwo czasu. Wielkie dzięki za godziny śmiania się do bólów brzucha, za pracę twórczą, która była dla mnie ogromną inspiracją. Cieszę się, że mogłem zaprzyjaźnić się z tak wspaniałymi ludźmi, z którymi nadal utrzymuję kontakt. W pewien sposób w mojej głowie stworzyliśmy rodzinę, którą w innych przypadkach tworzy się całe życie. Chciałbym podziękować Darii, Błażejowi, całej Orkiestrze, Agencji Live, firmie Żywiec i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że „Męskie Granie 2020″ mogło się odbyć. Oprócz tego chciałbym również podziękować mojej rodzinie, narzeczonej, przyjaciołom – gdyby nie wasze wsparcie, byłoby wspaniale, ale nie cudownie. Z całego serca dziękuję. 

A tak tę wspaniałą przygodę zapamiętał Król: – Przyznaję, że na początku się cykałem i skrajne emocje mną targały. Nie mówię, że stałem się herosem, ale mogę śmiało stwierdzić, że był to piękny skok. Przelot muzyczno – taneczny. Książka, do której chce się wracać i przeczytać chociaż parę stron, ale za to całemu światu. Film obyczajowo- przygodowy, z elementami romantycznej komedii. Z genialna obsadą. Wybaczcie, że wymienię tylko gwiazdy…Dario i Igorze dziękuję Wam i czekam na kolejną część…  

Na płycie Męskie Granie 2020 można usłyszeć również Kasię Nosowską z gościnnym udziałem Maty, Bass Astral x Igo, Darię Zawiałow z zespołem (z gościnnym udziałem Tomasza Organka) oraz Króla, któremu na scenie towarzyszył WaluśKraksaKryzys.

Tracklista wydawnictwa przedstawia się następująco: 

1. Świt  

2. Byłaś serca biciem 

3. Prędko, prędzej 

4. Nie stało się nic 

5. Boskie Buenos 

6.  Uważaj na niego 

7. Płoną góry, płoną lasy 

8. Zanim zrozumiesz 

9. W dobrą stronę 

10. Korowód 

11. Bananowy song 

12. Nosowska – Nero (gościnnie Mata) 

13. Nosowska – Goń 

14. Bass Astral x Igo – Juno 

15.  Bass Astral x Igo  – Druga pomoc (gościnnie Król) 

16.. Król – Tuż przed północą (gościnnie WaluśKraksaKryzys) 

17. Król – Te smaki i zapachy 

18. Daria Zawiałow – Szarówka 

19. Daria Zawiałow – Niemiłość (gościnnie Tomasz Organek) 

Podziel się swoją opinią ;)