Juwenalia Krakowskie 2024 lada moment! – Daria Zawiałow, PROBL3M, Baciary

A raczej… Juwenalia Krakoskie to jedna z największych imprez muzycznych w stolicy Małopolski. W tym roku, tradycyjnie, czeka was solidna dawka muzyki i kilka niespodzianek.

Jest to coroczne święto, w trakcie którego odbywają się imprezy kulturalno-sportowe organizowane przez i dla studentów, ale nie tylko. W Krakowie pierwsze Juwenalia odbyły się w XV wieku, kawał czasu temu, co? W 2024 roku będzie kolejna powtórka, podczas której na Strefie Plaża (AGH), Strefie Żaczek (UJ) oraz Strefie Polibuka (PK) studenci oraz osoby zainteresowane będą mogli usłyszeć swoich ulubionych artystów od 15 do 18 maja.

Patrząc na repertuar (dosłownie) każdy znajdzie coś dla siebie w ofercie koncertowej, w której znajdą się przeróżne gatunki muzyczne, począwszy od jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów floklorystycznych w kraju. Poza tym, muszę przyznać, że Juwenalia w Krakowie to takie wydarzenie, podczas którego jednakowo — w ramach działalności dla portalu Muzykoholicy, jak i moich studenckich doświadczeń — każdorazowo muszę doświadczyć.

Organizatorami wydarzenia są: Uczelniania Rada Samorządu Studentów AGH, Samorząd Studentów UJ, Samorząd Studencki PK, Samorząd Studencki AWF (URSS), Fundacja PK, Fundacja Studentów i Absolwentów “Bratniak”, Academica, Miasteczko Studenckie AGH.

Koncert oraz konkurs na JuweSupport w jeden dzień — czy to nie zapowiada się ekscytująco?

Tak! Brzmi obiecująco. Zatem, jeśli tworzycie rap, do tej pory raczej upychaliście go do szafy, niż wystawialiście na scenie, teraz jest okazja do pokazania się. Jeśli chcesz wystąpić na juwenaliowej scenie, to nie zwlekaj, weźże udział w konkursie Strefy Żaczek. To niepowtarzalna okazja na występ. Zapraszamy wszystkich raperów oraz składy do udziału w konkursie na support podczas tegorocznego Juwenaliowego Koncertu 17 maja na Strefie Żaczek. 

Informujemy, że poza licznymi konsertami Strefa Żaczek ma dla pasjonatów muzyki konkurs na JuweSupport rapowy, a także koncert Kobika już 5 kwietnia 🔥 Bilety już od 49.05 zł (klik).

A to nie wszystko — szykujcie się na koncert Kobika — reprezentanta krakowskiej sceny rapowej, jednego z największych entuzjastów Hip-Hopu w Polsce. Kobik współpracował m.in. z takimi artystami jak Paluch, Young Igi, Lanek, Jan Rapowanie, Kaz Bałagane czy Rogal DDL. Więcej informacji na facebookowym wydarzeniu: klik.

Nie da się ignorować faktu, że Juwenalia mają silne korzenie w krakowskiej kulturze. Pomimo różnorodności pochodzenia krakowskich studentów z różnych regionów Polski, ich wspólna pasja do tego wyjątkowego miasta jest oczywista. Przez wieki Kraków przyciągał młodych ludzi swoim unikatowym urokiem, bogactwem kultury i dziedzictwem historycznym i tak jest po dziś dzień. Gdzie indziej można by świętować Juwenalia, jeśli nie w sercu polskiej kultury studenckiej?

Organizatorzy wydarzeń zdążyli odkryć już kilka kart przed nadchodzącymi majowymi wydarzeniami. Ja, z chęcią je Wam bliżej przedstawię z podziałem na Strefy, zachęcając do udziału w Juwe-koncertach. Na ten moment brak informacji na temat wydarzeń, które może nam zaserwować Strefa AWF, ale stay tuned!

Strefa Plaża | AGH

15 maja wystąpią: SZPAKU, AVI.

16 maja wystąpią: Bracia Figo Fagot, Nocny Kochanek

17 maja wystąpią: Baciary, Myslovitz

18 maja wystąpią: DŻEM, The Dumplings

Strefa Żaczek | UJ

15 maja wystąpią: Julia Rocka

16 maja wystąpią: Daria Zawiałow, Sad Smiles, Majka Jeżowska

17 maja wystąpią: Kinny Zimmer, Young Igi, Kubańczyk

18 maja wystąpią: T.LOVE, Strachy Na Lachy

Strefa Polibuda | PK

17 maja wystąpią: Lady Pank, Lordofon

18 maja wystąpią: PRO8L3M, Kaz Bałagane

Organizatorzy obiecują, że na każdej strefie Juwenaliów Krakowskich 2024 będzie się działo! Na pewno o wszelkich ciekawych nowościach, pojawiających się artystach i projektach będziemy Was informować na bieżący. Bez wątpienia cały juwenaliowy tydzień będzie wypełniony licznymi atrakcjami związanymi z kulturą, sportem i rekreacją. Zachęcają, aby już teraz zacząć myśleć nad przebraniem na Korowód, a więc całkiem możliwe, że zakończenie będzie iście huczne!

Bilety można akupić na platformie TICKETBLUB, KUPBILECIK i EBILET, a także BILETOMAT. Więcej informacji pod linkiem: klik.

fot. strona internetowa https://juwenalia.krakow.pl / FB

Podziel się swoją opinią ;)