Premiera albumu Wojtka Mazolewskiego “Yugen 2 – Jestem”

„Nagi” to kolejna odsłona autorskiego albumu Wojtka MazolewskiegoYugen 2 – Jestem”, który dziś ma swoją premierę. Wokalnie – Bela Komoszyńska i Joanna Halszka Sokołowska

„Rozbieram się i stoję nagi. Zobaczysz mnie jak otworzysz drzwi 
Moje błędy, wszystkie moje błędy, całą marność wybacz mi” 

„Nagi” to utwór o miłości, o szczęściu, o nadziei… O uczuciach po prostu. Nagość, czyli prawda – szczera bez ubarwień, interpretacji. To w warstwie tekstowej, a muzycznie – prostota i piękno. Tylko i aż – gitara perkusja i klawisze, w nienachalny sposób towarzyszą utworowi. Wokalnie natomiast Halszka i Bela Komoszyńska dodają przestrzeni i powietrza.  

Tak pozostaje w pamięci słuchacza utwór „Nagi”. 
Taki jest też cały album Yugen 2 – Jestem, który właśnie ma swą premierę.  

Yugen 2 – Jestem  – to kontynuacja solowego albumu Wojtka Mazolewskiego. Od zamysłu do realizacji, od projektu do zespołu, od zespołu do wielowymiarowej orkiestry twórców, muzyków w kooperacji ze wspaniałymi artystami Szczyl, Bela Komoszyńska,  Joanna Halszka Sokołowska, Ifi Ude, Pola Atmańska i inni. Wojtek Mazolewski skupił wokół siebie same dobre duchy. 

Yugen to podróż wewnątrz siebie i połączenie z naturalną energią. To powiew wolności. Organiczne muzyczne dopełnienie tego co bio, ekologiczne  i duchowe.  

Brzmienia lat ‘60/’70 i powrót do tradycji w klimacie Grateful Dead, Neil Young czy Led Zeppelin jest tu skrzyżowany z nowoczesnymi dźwiękami w stylu Tame Impala, Khruangbin czy Drugdealer. Całość okraszona jazzowymi akcentami i współczesną produkcją Marcina Borsa odpowiedzialnego za brzmienie płyt Hej, Pogodno czy Mrozu. 

Po sukcesie pierwszej płyty zwieńczonej nominacją do Fryderyka i magicznych koncertach m.in na trasie Męskiego Grania 2022 przyszedł czas na drugą odsłonę, czyli YUGEN 2

Nie potrzeba lepszej rekomendacji… 

Wojtek Mazolewski – instrumentalista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu, autor audycji radiowych. Znany z formacji WMQ, Pink Freud.
Przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej.  

Premiera albumu CD oraz winyla „Yugen 2 – JESTEM”  pod szyldem wytwórni Agora Muzyka 2 czerwca 2023 roku. 

Album dostępny na kulturalnysklep.plempik.com oraz w salonach Empik: https://kulturalnysklep.pl/tra-pol-2197-Wojtek-Mazolewski.html 

Album w serwisach streamingowych: https://agoramuzyka.ffm.to/MazolewskiYugen2 

Zapraszamy na serię koncertów promujących nowy album: 

4 czerwca 2023 niedziela WARSZAWA – MIAMI WARS 
16 czerwca 2023 piątek WARSZAWA – JASSMINE 
18 czerwca 2023 niedziela POZNAŃ – BLUE NOTE 
29 czerwca 2023 czwartek WARSZAWA -impreza zamknięta 
19 lipca 2023 środa CISNA – HIPISÓWKA 
29 lipca 2023 sobota SOPOT – BRASS WOOD FESTIWAL 
4 sierpnia 2023 piątek KATOWICE – OFF FESTIWAL 
8 sierpnia 2023 wtorek SZCZECIN 
9 sierpnia 2023 środa TRZCIANKA – MAYOVKA 

Podziel się swoją opinią ;)