Premiera pierwszej solowej płyty Gutka

Gutek

Przez wiele lat charakterystyczny głos i melodyjny śpiew Gutka kojarzył się z macierzystą formacją Indios Bravos, jak również dodawał smaku hip-hopowym hymnom przełomu wieków – Ja to Ja Paktofoniki, Rapowe Ziarno Abradaba czy To Dla Moich Ludzi Vienia i Pelego to przykłady pierwsze z brzegu. Po latach, 16 kwietnia 2021 roku, nakładem Mystic Production, odbyła się premiera pierwszej solowej płyty Gutka. Album został wydany na CD oraz na płycie winylowej (pierwsze wydanie to limitowane 300 sztuk, w białym kolorze), nakładem Mystic Production. 

Tak o płycie mówi sam Gutek:  

Kiedy zacząłem zbierać pomysły z myślą o piosenkach na debiutancką płytę, nie miałem bladego pojęcia ile pracy przede mną. Proces komponowania i pisania tekstów trwał równolegle do formowania składu zespołu i chyba nikt z nas nie spodziewał się, że zagramy kilka tras bez wydanej płyty. Tak jednak było, a teraz, kiedy w końcu mamy płytę, nie możemy grać. Nie zwlekając dłużej prezentujemy ją Wam i liczymy, że nasze dźwięki zagoszczą u Was, i że w końcu spotkamy się na koncertach. Po adresach z preorderu widzę, że Ci, którzy na nich byli pozostają nam wierni. Bardzo Wam dziękuję.

Udane muzyczne eksperymenty

Na płycie Stan Rzeczy Gutek nie odciął się od korzeni. Odnajduje własną formę muzyczną, czasem wywodzącą się z reggae pulsacji, czasem bazującą na swingu, ale równie mocno osadzoną na rocku. Co łączy balladę Ty tam, ja tu z nirvanowskim Stanem Rzeczy i kolejnymi kompozycjami, które mieszczą się pomiędzy muzycznymi biegunami? Melodyjność i dobre teksty osadzone w naszej rzeczywistości. Na swoim solowym debiucie Piotr Gutek Gutkowski dał się poznać jako kompozytor i autor tekstów wszystkich piosenek. Utwory powstawały na gitarze akustycznej, ale wpływ na ich ostateczną aranżację mieli również młodzi i zdolni muzycy, zaproszeni przez Gutka. Pierwszy singiel Co Noc ma już dwa miliony wyświetleń na YouTube. Był dużym zaskoczeniem dla fanów, ze względu na piosenkowy charakter piosenki. Ale nie dla tych, którzy przychodzili na koncerty.

GUTEK – Co Noc (źródło: ManufakturaLegenda)

Płytę kupić można tutaj: klik lub posłuchać i również kupić tu: klik

Podziel się swoją opinią ;)