Proceente prezentuje klip “Bohumil Hrabal”, kolejny singiel zapowiadający album “Cytrynychmielecebede”

Proceente prezentuje klip “Bohumil Hrabal”, kolejny singiel zapowiadający album “Cytrynychmielecebede”


Proceente – Bohumil Hrabal (prod. Metro)


Muzykę w kawałku wyprodukował Metro, całość zrealizował, zmiksował i zmasterował Dzi3ciak w Honolulu Studio. Za video odpowiada ekipa Dobrekino Studio.

Tytuł utworu odnosi się bezpośrednio do osoby czeskiego pisarza Bohumila Hrabala, jednego z najciekawszych twórców światowej literatury XX wieku. Jego książki przepełnione są atmosferą serdeczności, chmielowego realizmu magicznego oraz słodkiej ironii. Hrabal zadebiutował w wieku 39 lat zbiorem opowiadań “Perełka na dnie”.


Proceente:
“Bohumił Hrabal to jeden z moich wielkich mistrzów. Potrafił jak nikt inny opowiadać historie z przymrużeniem oka oraz dystansem do świata i samego siebie. Na płaszczyźnie postrzegania rzeczywistości, poczucia humoru oraz słabości do piwa i kotów jesteśmy do siebie trochę podobni. O tym właśnie jest mój kawałek.”


Płyta Proceente “Cytrynychmielecebede” ukaże się w pierwszej połowie sierpnia nakładem wytwórni Aloha Ent. Wydanie kolekcjonerskie CD w super jewelbox i ręcznie numerowanej obwolucie zostanie wytłoczone w limitowanym nakładzie 350 egzemplarzy, zestaw zawierać będzie m.in. ekskluzywny dodatek w formie komiksu “Cytrynychmielecebede” autorstwa Szawła Płóciennika.


Proceente “Cytrynychmielecebede”

Proceente zaledwie kilka miesięcy po ukazaniu się albumu “Dziennik 2020” powraca z kolejnym projektem muzycznym. Raper nie próżnował przez ostatnie tygodnie i wykorzystał okres lockoutu na pisanie tekstów oraz nagrywanie nowych utworów. Efektem twórczych zmagań szefa Aloha Ent. w Honolulu Studio jest spontaniczny w zamyśle, ale dopracowany w treści i formie album “Cytrynychmielecebede”. Tytuł jest nieprzypadkowym follow up’em do płyty “Zupynalefkisplify” i sugeruje, że Proceente powrócił do miejsca, gdzie hip-hopowa sielanka miesza się z codzienną walką o przetrwanie. Proceente opisuje przede wszystkim swoje emocje, balansując od wątków osobistych po refleksje związane z obecną sytuacją w Polsce i na świecie. Raper komentuje rzeczywistość z charakterystycznym dla siebie gorzkim poczuciem humoru, przeciwstawiając fatalizm wrodzonemu optymizmowi, a wyższe wartości instynktowi samozachowawczemu człowieka żyjącego w miejskiej dżungli. Za większość produkcji muzycznych na płycie odpowiada Mayor, beatmake z którym Proceente współpracował przy swoich ostatnich dwóch projektach. Swój wkład w warstwę muzyczną albumu maja także Metro, Quiz, Jorguś Kiler i Panama Pogo. Gościnnie w utworach pojawiają się Mały Esz, Emazet, Bleiz, Hukos, Masia, Cywinsky oraz Emil G. Bogactwo treści oraz dojrzałość stylu sprawiają, że materiał nadaje się do słuchania w każdych okolicznościach i z pewnością na długo pozostanie w sercach odbiorców. Realizacją wokali, miksem oraz masteringiem całości zajął się w większości Dzi3ciak. Zdjęcia do poligrafii wykonał Tomek Karwiński, za projekt graficzny odpowiada Zuza Szok.

Album można zamawiać na:
https://www.alohasklep.plhttps://www.asfaltshop.pl oraz https://www.preorder.pl


Dowiedz się więcej: 

Facebook: https://www.facebook.com/proceente40

Instagram: https://www.instagram.com/proceentealoha/

www: http://www.alohaentertainment.pl/

Utwór w serwisach cyfrowych:  https://id.ffm.to/proceente-bohumilhrabal

Podziel się swoją opinią ;)