Projekt My Name Is New kończy 3 lata i ogłasza plany na najbliższą przyszłość

Dokładnie dziś przypadają trzy lata, odkąd – powołany do życia przez wytwórnię Kayax – projekt My Name Is New rozpoczął swoje działanie. Przez te 36 miesięcy pod szyldem MNIN wydano przeszło 200 singli, dając możliwość debiutu ponad 100 artystom. Obecnie My Name Is New to nie tylko inkubator muzycznych talentów, ale przede wszystkim niezależna oficyna wydawnicza, która w związku ze wspomnianym jubileuszem prezentuje artystów Labelu oraz dzieli się planami na najbliższą przyszłość.

Kiedy we wrześniu 2018 wytwórnia Kayax powoływała do życia projekt My Name Is New inicjatywa ta miała przede wszystkim charakter edukacyjno-wydawniczy. MNIN był wówczas platformą, za sprawą której artyści mogli wysyłać swoje utwory demo, a także skorzystać z ogólnodostępnej bazy wiedzy, która przybliżała zasady działania branży muzycznej. W ciągu dwóch kolejnych lat pod szyldem My Name Is New wyszło ponad 170 utworów od przeszło setki muzyków – artystów solowych, duetów, tercetów oraz wieloosobowych bandów. W roku 2020 – symbolicznie, bo w drugą rocznicę funkcjonowania projektu – kayaxowy inkubator talentów stał się pełnoprawną oficyną wydawniczą, która rozpoczęła swoje działania od wypuszczenia trzech bardzo różnorodnych brzmieniowo albumów. Bliższa współpraca z wybranymi artystami oraz chęć budowania katalogu o materiały długogrające, stały się naturalnym kierunkiem rozwoju My Name Is New, a przy okazji sposobem na to, by pokazać, że najlepiej rokujące talenty muzyczne znajdują się właśnie tu.

Dziś, znów symbolicznie, bo w trzecią rocznicę działania MNIN, plany projektu na kolejny rok rysują się bardzo konkretnie. Zacznijmy od samych artystów. Do tej pory kontrakty wydawnicze z My Name Is New Label i swoje albumy pod tym szyldem wydali: CavilleFunkasanki oraz Maciej Tacher. W pierwszym kwartale 2021 do tego grona dołączył thekayetan, czyli Kajetan Kopala, młody i bardzo zdolny producent, a przy okazji tekściarz i wokalista, który z MNIN był związany już od dłuższego czasu. W marcu tego roku wyszedł jego debiutancki album „Dla nas dom”, z kolei w czerwcu Kajetan wraz z Reni Jusis wypuścili wspólny utwór z okazji Pride Month. Niedługo po tym do MNIN Label dołączył zespół Kolory, również bardzo dobrze znany z wcześniejszej współpracy z projektem. Na efekty wydawnicze nie trzeba było długo czekać, ponieważ na początku września ukazał się – także – ich debiutancki materiał „Chcieliśmy tylko coś poczuć”, na którym można znaleźć pełną paletę rockowych brzmień.

Co dalej? Dalej jest jeszcze lepiej! Pod koniec września ukaże się – a jakże – debiutancka EP-ka Agaty Gołemberskiej, artystki, która w tym roku dołączyła do My Name Is New, pokazując się ze świetnej strony i udowadniając, że pop może być z jednej strony przebojowy, a przy okazji ambitny. Kolejnym artystą, który przeszedł podobną drogę co wspomniana Agata jest Raf Skowroński – niezwykle utalentowany producent i wokalista, który urzekł nas autorskim pomysłem na R&B w rodzimym wydaniu. Jego mini-album trafi do odsłuchu już w listopadzie. Rok 2021 MNIN Label zamknie drugim długogrającym materiałem zespołu Caville, który z pewnością pokaże ich nowe muzyczne oblicze. W 2022 roku intensywność wydawnicza oficyny nie spadnie i słuchacze będą się mogli spodziewać nowych albumów m.in. od: duetu przezwyczajnośćsedguy’aTachera oraz Dersky’ego, który jest absolutnie nową twarzą w My Name Is New, i który z pewnością doda inicjatywie kolorytu.

Powyższe to wyłącznie zarys tego, czego można spodziewać się po My Name Is New w najbliższych miesiącach. Zarówno plany, jak i aspiracje koordynatorów kayaxowej inicjatywy wychodzą znacznie poza kwestie wydawnicze, o czym będzie się można przekonać już niebawem. Póki co warto śledzić nadchodzące działania projektu, jak i związanych z nią artystów.

Podziel się swoją opinią ;)