Projekt Voice Office prezentuje idealną piosenkę na Walentynki

Projekt Voice Office prezentuje idealną piosenkę na Walentynki

14 lutego projekt Voice Office zaprezentował kolejną propozycję. Tym razem, z uwagi na Walentynki, grupa od przewodnictwem Mateusza Krautwursta śpiewa wyłącznie o miłości.

Mateusz Krautwurst zaprosił do artystycznej współpracy fantastycznych debiutantów, a Bartek Królik popracował z nimi nad premierową piosenką. Maja Gwiazda, Malwina Ciesielska, Marysia Janusz, Zosia Witecka, Julia Sibielak i Janek Bidiuk to nieprzypadkowe grono młodych wokalistów. Łączą ich muzyczne fascynacje, a każde z nich – solowo lub w minionych edycjach Voice Office – współpracowało już z Mateuszem Krautwurstem.

29 stycznia ukazał się singiel “Warto?”, za który odpowiedzialni są wokaliści pierwszej grupy 3. edycji Voice Office oraz Igor Herbut. Dwa tygodnie po premierze na światło dzienne wychodzi kolejny singiel, a także teledysk. Na spotkanie z młodszą grupą wokalną dotarł basista, kompozytor, założyciel zespołu Sistars i „Pan od Muzyki” – Bartek Królik. Dodał on piosence nie tylko charakterystyczny puls basu, ale również kilka myśli do warstwy lirycznej.

Nowy singiel Voice Office porywa pozytywną energią. Jest tu coś dla tych, którzy lubią nawiązania do tradycji Motown, ale też brzmienie nowocześnie ułożonych głosów, w których chór oraz indywidualne wypowiedzi wokalistów sprytnie się przenikają.

„Kochaj” i Voice Office to nie tylko świetnie śpiewająca młodzież – to również muzycy gwiazd, którzy swoim talentem wspierają kolejną edycję przedsięwzięcia. W nagraniach wzięli udział Kamil Barański, który od wielu lat współpracuje koncertowo z Marylą Rodowicz, a także Tomasz Mądzielewski, z którym nagrywał i koncertował m.in. Mrozu czy Wojtek Pilichowski. W piosence słychać gitary Łukasza Chylińskiego oraz sekcję dętą, w której grają Marcin Kajper i Damian Marat. Basista Mikromusic – Robert Szydło – kolejny raz wzbogacił finalne brzmienie utworu swoim wyczuciem i analogowym sprzętem.

Kolejna edycja Voice Office rusza w marcu. Dostać się można tylko na podstawie wokalnego demo przesłanego na adres: biuro@mkp.fm


Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę liczyć na zaufanie muzyków, których talent mnie onieśmiela – dzieli się Mateusz Krautwurst.Zaufanie ze strony wokalistów Voice Office jest tym bardziej mobilizujące. Piosenka „Kochaj” to głos nowego pokolenia, które nadal kręcą akustyczne inspiracje i szukanie dźwięków bez komercyjnych kompromisów, za to z dodatkową koncentracją na niebanalnym tekście i czystym przekazie emocjonalnym. Mam wrażenie, że udało nam się przygotować antidotum na nudne piosenki o miłości – żartuje producent nagrania.

Zapraszam do wysłuchania piosenki, w której miałem przyjemność zostawić kilka dźwiękówmówi Bartek Królik.Młodość, Naturalność, Wrażliwość i Nienachalność obok siebie to dzisiaj… Rzadkość.

Podziel się swoją opinią ;)