Przedpremierowy odsłuch nowego albumu Roberta Cichego

We wtorek 23 czerwca w przyjemnych okolicznościach, bo w Przystani Nowa Fala w Warszawie, nad samą Wisłą odbył się przedpremierowy odsłuch najnowszej  płyty Roberta Cichego „Dirty sun”. Na spotkaniu pojawili się także goście specjalni, a są to nietuzinkowe osoby bo Kasai, Mrozu, Rahim i Sosnowski.


Odsłuch płyty Roberta Cichego

Również my mieliśmy okazję uczestniczyć w wydarzeniu, zrobić kilka zdjęć [ Poniżej w galerii], a także przeprowadzić wywiad, który ukaże się 26.06.2020 w piątek w dniu premiery albumu. 26 czerwca  to data nie byle jaka w życiu Roberta Cichego , bo tego dnia artysta obchodzi również swoje 40 urodzin. Mając okazję przesłuchać płytę, a także usłyszeć kilka utworów na żywo, wiem że muzyk sam sobie zrobił już piękny prezent na okrągłą czterdziestkę.:) Podczas spotkania mieliśmy okazję usłyszeć o okolicznościach powstania nowego dzieła. Całe wydarzenie poprowadził Jan Chojnacki do niedawna związany Trójką Polskiego Radia, a od jakiegoś czasu dziennikarz radia Nowy Świat – żywa legenda polskiego dziennikarstwa.


Odsłuch płyty Roberta Cichy

Pierwszym singlem promującym nowy album  Cichego jest utwór „Piach i wiatr”, który można sprawdzić sobie na Youtube.


Na „Dirty Sun”, znajdziemy jedenaście utworów, w tym sześć w języku polskim, co akurat w kontekście poprzedniego wydawnictwa, które w całości było po angielsku, jest dużą nowością. Cichy nieustannie eksperymentuje z brzmieniem instrumentów strunowych, podążając za nowymi inspiracjami, tworzy charakterystyczny i wyróżniający go na polskim rynku muzycznym styl.


W dniu premiery albumu odbędzie się również premiera kolejnego singla, którym będzie utwór „Seize the day”. Album pojawi się także w serwisach streamingowych i będzie można go zakupić we wszystkich dobrych sklepach muzycznych w Polsce.  Za wydawnictwo „Dirty Sun” odpowiada wydawnictwo AGORA.


Pierwszy  solowy album Cichego pt. „Smack” zdobył Fryderyka 2019 w kategorii Płyta Roku Country/Blues, co oznacza, że nowoczesne podejście do tego gatunku i nadanie własnego sznytu, zostało docenione.


Przed rozpoczęciem działalności solowej, Robert Cichy w różnej roli pojawił się na płytach ponad 60 polskich artystów, z czego część pokryła się platyną lub złotem. Współpracował z Anią Dąbrowską, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem czy Anią Rusowicz. U boku czołowych polskich artystów grał na największych festiwalach w Polsce i na świecie – w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Turcji, we Włoszech, czy na Mauritiusie.


Lista utworów:
1. Seize the Day
2. Android
3. Jedna noc feat. Mrozu
4. Piach i wiatr
5. Let Us Sing
6. Urwana melodia feat. Kasai
7. Siedem
8. Posłuchaj feat. Sosnowski
9. Dirty Sun
10. Rebeliant feat. Rahim
11. Manitu


Galeria


Dowiedz się więcej:

Facebook:  https://www.facebook.com/r.cichy

Instagram: https://www.instagram.com/cichymusic/?hl=pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.