Osobisty manifest Arka Kłusowskiego w klipie do “Rocznik 92”

Depresja to choroba, która dotyka coraz więcej młodych ludzi, jest najczęściej diagnozowana miedzy 20 a 40 rokiem życia. Obecnie na świecie jest zdiagnozowanych 350 milionów ludzi. W Polsce problem ten dotyka ok. 1,5 mln osób, a 3,8 mln Polaków sięga po leki przeciwdepresyjne… Te przerażające dane na temat depresji stały się bodźcem do powstania utworu i teledysku pt. „Rocznik 92” Arka Kłusowskiego, który chce w ten sposób zwrócić uwagę na ten rosnący problem.

Premiera teledysku zamyka tym samym materiał z debiutanckiej płyty Arka Kłusowskiego „Po Tamtej Stronie”. Artysta już pracuje nad nowym materiałem, który ukarze się nakładem wytwórni Kayax.

“To osobisty manifest. Głos wielu osób z mojego pokolenia, które urodziły się w latach 90. Obraz wielu skrajnych emocji, które targają nami w codziennych sprawach. Brak akceptacji i powszechny konformizm oraz jałowa egzystencja doprowadza coraz więcej moich rówieśników do wypalenia, depresji czy separacji społecznej. Nie radzimy sobie z presją i powierzchownością, która atakuje nas na każdym kroku. Popadamy w uzależnienia i choroby, niekiedy prowadząc podwójne życie – zakłamując internetowe tablice. Tkwimy w fałszywych relacjach międzyludzkich, tylko po to by choć na chwilę uciec od samotności.
Do wszystkich, którzy zmagają się z depresją – pamiętajcie, że są ludzie którzy chcą i są gotowi Ci pomóc. W mrocznych momentach możecie skorzystać z Antydepresyjnego Telefonu Zaufania: tel: 22 484 88 01” – Arek Kłusowski

“Praca nad teledyskiem Arka była wielką przyjemnością, ale też wyzwaniem, ponieważ tekst piosenki jest bardzo mocny, podobnie jak jego warstwa muzyczna. Taka wypowiedź na temat młodych ludzi skojarzyła nam się z rodzinnymi konfliktami międzypokoleniowymi. Postanowiliśmy więc opowiedzieć o trudnej relacji rodziców z dziećmi. O próbie zaakceptowania dziecka, które nie jest takie jak wszyscy i które nie spełnia oczekiwań rodziców. To ciągle aktualny i gorący temat, który dotyczy prawie każdego z nas.
Współpraca z tak uznanymi artystami była niezwykle inspirująca. Grupowe sceny aktorskie opieraliśmy w dużej mierze na improwizacji. Później żałowałem, że nie mogliśmy wykorzystać wszystkich materiałów, zwłaszcza dźwięku z zaimprowizowanych rozmów. Aktorzy stworzyli na planie kilka naprawdę pięknych i wzruszających dialogów. Ich fragmenty widać w teledysku.” – Tadeusz Kabicz, reżyser teledysku


Arek Kłusowski – charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz. Laureat 3 miejsca w programie „The Voice of Poland”. Obdarzony jednym z najoryginalniejszych głosów w kraju. Przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla czołowych polskich artystów. W 2015 roku zadebiutował na deskach Teatru Buffo w spektaklu “Cohen – Nohavica” w reżyserii Mariana Opanii. Wiosną 2019 roku wydał swój debiutancki album „Po tamtej Stronie” wreszcie odnalazł swoją artystyczną tożsamość.

„Po tamtej Stronie” to 13 utworów, w których artysta opowiada o osobistych przeżyciach. O miłości, wartościach, dylematach, depresji i samotności. Przy pracy nad materiałem wspierali go m.in. Daria Zawiałow oraz znakomici producenci: Michał Kush, Maciej Sawoch (znany ze współpracy z Kasią Nosowską, Miuoshem oraz Krzysztofem Zalewskim) oraz Marcin Kuczewski i Michał Wasilewski (zespół xxanaxx).


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/arekklusowski/

Instagram: https://www.instagram.com/arekklusowski/

Podziel się swoją opinią ;)