„QUEEN OF HEARTS”- nowy krążek od duetu Smolik // Kev Fox

Ogromny sukces debiutanckiego albumu „Smolik // Kev Fox” z 2015 roku stał się napędem do dalszej pracy muzycznej tych dwóch utalentowanych muzyków. W efekcie w piątek, 28. września, odbyła się premiera EP – ki zatytułowanej „Queen Of Heart”.

Na najnowszym wydawnictwie znajdziemy cztery nowe piosenki, w tym singiel promujący wydawnictwo „On the Road” do którego powstał teledysk. Andrzej Smolik i Kev Fox pracowali nad materiałem w brytyjskim studio należącym do Petera Gabriela – REAL WORLD STUDIOS.

Od wydania naszego debiutu zagraliśmy bardzo dużo koncertów i udało nam się zbudować koncertowe brzmienie inne niż na albumie. Chcieliśmy przenieść trochę tej energii na nową płytę. Jesteśmy teraz mniej balladowi, bardziej witalni w stosunku do poprzedniego albumu. Choć muzyka jest wciąż gitarowa i ma dość akustyczną strukturę, to wkradło się do niej trochę syntezatorowych brzmień z naszej wczesnej młodości. Mam wrażenie, że to muzyczna podróż do czasów dzieciństwa, do muzyki z radio takiej, z jaką dorastaliśmy.(..) Na EP-ce w „All The Saints” możemy usłyszeć dziecięcy chór muzycznego przedszkola, do którego chodzi moja córka. W najbardziej słonecznym kawałku „Queen of Hearts” znajdziemy brzmienia gitar trochę jak w The Cure, Joy Division czy New Order podczas wakacji na południu Francji. (Andrzej Smolik)

To stylistyczne odejście od ostatniego albumu. Nie zdawałem sobie z tego sprawy, aż sam nie przesłuchałem materiału z „Queen Of Hearts”. Podczas pisania piosenek na EP-kę przeżyłem trudne, emocjonalne chwile.  Zaczęliśmy też grać te utwory na żywo, jestem pewien, że ich odbiór na koncertach sprawi słuchaczom dużo przyjemności. (Kev Fox)


W listopadzie i grudniu muzycy wyruszą w trasę koncertową „The Queen Of Hearts EP Tour”, podczas której odwiedzą Gdańsk (15.11), Koszalin (16.11), Szczecin (17.11), Wrocław (23.11), Poznań (24.11), Warszawę (01.12), Kraków (08.12) oraz Katowice (09.12). Podczas koncertów będzie również możliwość zakupu płyt CD i winyli z limitowanego nakładu „Queen Of Hearts”.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/SmolikKevFox/

Podziel się swoją opinią ;)