[RECENZJA] Adam Stańczyk – „Lepiej późno, niż wcale”

W wieku kilkunastu lat zaczął uczyć się gry na gitarze, a jego gust muzyczny kształtowały listy przebojów Marka Niedźwieckiego. Od dzieciaka pisał teksty, a gdy opanował już pierwsze chwyty gitarowe, zaczął tworzyć. Dziś po kilkunastu latach możemy posłuchać płyty Adama Stańczyka, która jak podkreśla sam autor, jest odzwierciedleniem jego samego.

Portal Muzykoholicy.com niedawno miał przyjemność zapoznawać się z materiałem Adama. Debiutancki album Lepiej późno, niż wcale, to zbiór 13 utworów (+bonus track: Złota Klatka (remix)), które są prawdziwą mieszanką stylów. Cała warstwa muzyczna jest wypadkową fascynacji Adama różnymi gatunkami muzycznymi, znajdziecie więc na niej zarówno trochę popu, jak i nieco funky czy disco. Mieszanka nieoczywista dobrze okraszona dźwiękami gitary Kamila Szewczyka, który na co dzień współpracuje z Arturem Gadowskim. W warstwie wokalnej Autora wspomaga chórek w składzie Aleksandra Skonieczna, Sonia Stochmiałek i Sylwia Wysocka.

W tekstach utworów znajdujących się na płycie nie znajdziecie zawiłości. Przeważnie są to proste opowieści o bogatym mężczyźnie i miłości, która nie zawsze kończy się happy endem. Prosto, szczerze i w samo sedno. Piosenki o życiu, mają według autora stanowić tło do przemyśleń i analiz własnego jestestwa na tym świecie.

Album polecamy szczególnie osobom, które lubią muzykę z pogranicza disco i popu. Chwytliwe linie melodyczne w utworach, zwłaszcza tych z domieszką elektro dobrze będą się nadawać na domowe imprezy w gronie przyjaciół.

Nagranie powstało w Las Music Studio, a za aranżację, produkcję muzyczną oraz instrumenty klawiszowe odpowiedzialny był Przemysław Grzelak z Music Studio. Realizacją dźwięku zajął się Wiesław Grzelak.

 „Lepiej późno, niż wcale” nie jest złym albumem jak na debiut. Jednak charakter płyty powoduje, że mało prawdopodobne wydaje się, iż usłyszmy pochodzące z niej piosenki na listach przebojów ogólnopolskich rozgłośni radiowych. Najważniejsze jest jednak to, że płyta powstała,  a tym samym pozwoliła na zrealizowanie jednego z dziecięcych marzeń Autora.

Płytę można zamówić na stronie:

www.adamstanczyk.pl


Zajrzyj po więcej:

Facebook

Podziel się swoją opinią ;)