[RECENZJA] „Elektrowstrząsy”, czyli najnowszy album Half Light

Ich domeną jest połączenie rocka, muzyki electro, subtelnych dźwięków gitary i wokalu. Grają od 2009 roku i określani są mianem polskiej odsłony Depeche Mode. Na swoim koncie mają już pięć płyt, a najnowsza z nich ukazała się 7 października br. Poznajcie „Elektrowstrząsy” od zespołu Half Light!


Krążek reprezentuje singiel „Kameleon” traktujący o dwoistości, niestałości i zmienności ludzkiej natury. Ta niespójność i nieprawdziwość to jeden z tematów poruszanych w tekstach zawartych na płycie, za które odpowiada Krzysztof Janiszewski. Autor warstwy tekstowej jest również, obok Krzysztofa Marciniaka i Piotra Skrzypczyka, współtwórcą wszystkich kompozycji. Znajdziemy tu utwory opowiadające zarówno o niełatwych problemach współczesnego, niedoskonałego świata, jak i te o miłości czy pożądaniu, odkrywające nieco bardziej romantyczne oblicze muzyków. Nie brak treści publicystycznych, buntowniczych czy nawet erotyków oraz mocnych, rockowych uderzeń, elementów elektronicznych i nastrojowych brzmień, co czyni wydawnictwo uniwersalnym pod kątem preferencji gatunkowych słuchaczy, bowiem każdy odbiorca z pewnością wybierze tu coś dla siebie, a nawet o sobie.„Elektrowstrząsy” powstały w Domowym Studiu Pitera oraz w Eden Studio, a nad nagraniem czuwali Piotr Skrzypczyk i Darek Kowszewicz. Album został wydany nakładem toruńskiej wytwórni HRPP Records.


Tracklista:
1. Kameleon
2. Neony
3. W cieniu światła
4. Cień
5. Przeźroczyści
6. Krótka piosenka o pożądaniu
7. Nie przeszkadzaj mi
8. Pod napięciem
9. Arytmia serca światła
10. Czy to ten dzień
11. Kosmateus
12. Wyznanie znalezione w szafie


W skład grupy wchodzą: Krzysztof „Cristobal’ Janiszewski (wokal), Krzysztof „Kris” Marciniak (gitara) i Piotr „Piter” Skrzypczyk (gitara, klawisze).


Zajrzyj po więcej:
Half Light na Facebooku
Half Light na YouTube


1

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.