[RECENZJA] thekayetan debiutuje albumem „Dla nas dom”

W marcu w serwisach streamingowych ukazał się debiutancki materiał poznańskiego artysty thekayetana. Po trzech miesiąca album „Dla nas dom” ukazał się w formie fizycznej. Młody producent i wykonawca od 2019 publikuje swoje single pod szyldem projektu My Name Is New wytwórni Kayax.

„Dla nas dom” to ponad 40 minut rozkoszy dla fanów muzyki elektrycznej. Nie wymuszony bit, odgrywający główną rolę na płycie w ułamek sekundy przenosi nas na parkiet, nawet jeśli tylko przez zamknięcie oczu w czeluściach wyobraźni. Bo ta płyta przenosi gdzieś, w inną otchłań. Im dalej w głąb materiału tym bardziej słuchacz przepada w rytmicznych dźwiękach. Idealnym dopełnieniem jest tutaj wokal Kajetana, który lekko na drugim planie kontrastuje taneczną muzykę z tekstami przepełnionymi pragnieniami i marzeniami, ale i obawami oraz strachem.

Materiał cechuje niezwykła spójność, od początku dostajemy nowoczesną elektronikę na naprawdę fajnym poziomie, która jest utrzymana do ostatniej sekund wydawnictwa. thekayetan odpowiada zarówno za warstwę liryczną jak i muzyczną, ale przede wszystkim produkcję całego materiału.

Debiutancką płytę zamyka duet z jedną z największych artystek rodzimej sceny muzycznej – Reni Jusis. Singiel „Pole widzenia” wydany z szczególnej okazji na początku czerwca – miesiąca dumy – jest ukłonem w stronę wszystkich osób nieheteronormatywnych, dla których czerwiec jest miesiącem celebrowania różnorodności oraz walki z dyskryminacją.

thekayetan już na początku swojej drogi muzycznej mocno określa swoje miejsce na scenie, nie idzie na skróty ani w muzyce ani w życiu. Czynnie wspierając środowisko LGBTQ+ niesie swoją twórczością powiew nadziei na lepsze jutro.

„Dla nas dom” to kolejny długogrający owoc działania projektu My Name Is New.

Album do nabycia: https://www.sklepzmuzyka.pl/pl/p/thekayetan-Dla-nas-dom-CD-/599

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.