[TOP5] Najpopularniejsze hymny Męskiego Grania

Przed nami kolejna edycja Męskiego Grania, kultowego wydarzenia, które wraca każdego lata niecierpliwie wyczekane przez licznych fanów. Zarówno w ubiegłym roku jak i teraz czeka nas zupełnie inna trasa niż ta do której przez pierwsze 10 lat przyzywyczaili nas organizatorzy. Mimo, że liczba zachorowań spada, wciąż za plecami czai się covid.

W zeszłym roku Męskie Granie na czele z Darią Zawiałow, Igo i Królem zagrało jeden jedyny koncert online w Żywcu, w tym roku trasa odwiedzi cztery miasta – Kraków, Warszawa, Poznań oraz tradycjnie na finał Żywiec. Tegoroczna formuła będzie o tyle inna od wcześniej zapamiętanych, że impreza została rozłożona na dwa dni – piątek dla MGO 2020 i sobotę MGO 2021.


Zanim jednak poznamy skład i hymn tegorocznej Orkiestry sprawdźmy, jakie hymny Męskiego Grania cieszyły się największą sympatią na YT.

5. MĘSKIE GRANIE 2020 – „ŚWIT”

Nasz ranking otwiera zeszłoroczny singiel MGO w wykonaniu Darii Zawiałow, Igora Walaszaka i Króla. Hymnem trasy był singiel „Świt” stworzony przez Darię Zawiałow, Króla, Igo i Olka Świerkota. Przy tworzeniu utworu towarzyszyli im: Andrzej Smolik, Emade, Lesław Matecki oraz Rafał Smoleń. Nikomu kończąc jubileuszową edycję w 2020 roku nie przyszłoby na myśl, że następną Orkiestrę będziemy podziwiać tylko zza szklanego ekranu. Na szczęście w tym roku jest szansa nadrobić zeszłoroczne zaległości podczas piątkowych sierpniowych wieczorów Teledysk został odtworzony blisko 18 mln razy!

4. MĘSKIE GRANIE 2017 – NIBOSKŁON

Prawie 26,5 mln odtworzeń dla czwartego miejsca, czyli hymnu z 2017 roku. W tym roku frontmenami Orkiestry zostali artyści o zupełnie odmiennej muzycznej wrażliwości: Monika Brodka, Organek i Piotr Rogucki. Spotkanie silnych, niezależnych osobowości, zderzenie brzmień tworzące międzypokoleniowy, muzyczny splot. Ta różnorodność to siła tego niezwykłego przedsięwzięcia, czego dowodem jest „Nieboskłon”.

3. MĘSKIE GRANIE 2016 – „WATAHA”

Oczko niżej z brązowym medalem Orkiestra z 2016 roku, czyli Organek, Dawid Podsiadło i O.S.T.R.. Ich „Wataha” zebrała od tamtego czasu grubo ponad 27 mln wyświetleń na YouTube. Energiczne, mocno rockowe brzmienie to to, za co fani pokochali ten singiel.

2. MĘSKIE GRANIE 2019 – „SOBIE I WAM”

Okrągła, dziesiąta edycja kultowej trasy opływała w życzenia. Hymn „Sobie i Wam” nuciła wtedy cała Polska! Katarzyna Nosowska, Organek, Krzysztof Zalewski oraz debiutujący wtedy w Orkiestrze Igor Walaszek zagrali 8 jubileuszowych eventów, w tym koncert Orkiestra Orkiestr składający się ze wszystkich singli promujących na przesterzeni dziesięciu lat. Ponad 44 mln wyświetleń.

1.MĘSKIE GRANIE 2018 – „POCZĄTEK”

Nikogo pewnie nie dziwi szczyt naszej listy! Z powalającym wynikiem 120,5 mln odtworzeń na YT utwór „Początek” wykonywany przez czołówkę młodej sceny muzycznej – Krzysztofa Zalewskiego, Dawida Podsiadło oraz Korteza. Teledysk do utworu nagrany jest mastershotem, nieprzerwanym żadnym cięciem ani montażem. Na potrzeby klipu, utwór został wykonany na planie na żywo, podczas nagrywania tego konkretnego ujęcia i żadne elementy piosenki nie były dogrywane oddzielnie w studio nagraniowym. Do dziś singiel jest jednym z najpopularniejszych utworów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.