[RECENZJA] “Instynkt” – muzyka, która działa jak lek

Na początku grudnia 2016 roku, w ręce melomanów trafił „Instynkt”. Jest to kompozycja 8 projektów instrumentalnych, które dzięki swojej magii, mają na nas niepowtarzalny wpływ.

Wojtek Szczepanik, autor albumu, to młody muzyk i kompozytor, który całą swój twórczość opiera głównie na fortepianie. Piękno i złożoność tego instrumentu przekazuje w sposób mistrzowski swoim słuchaczom. Dźwięki doskonale wpasowuje w różne style muzyczne, przez klasykę, blues, czy rock.

Do pracy nad „Instynktem” artysta użył instrumentu nastrojonego według standardu A-432 Hz, dzięki czemu dźwięki doskonale wchodzą w interakcję z ludzkim organizmem, a co za tym idzie, muzyka wydobywana z pianina ma właściwości  uspokajające i wprowadzające w doskonałe samopoczucie.Instrument jednak, to nie wszystko. Aby osiągnąć perfekcję, autor przeniósł proces nagrywania do… kaplicy. Wprowadza to do projektu specyficzny klimat i barwę, która byłaby trudna do osiągnięcia w nawet najlepszym, studiu nagraniowym.

Dzięki temu nietypowemu połączeniu słuchacz ma wrażenie bliskości z naturą. W poszczególnych fragmentach słyszalny jest szum wody, padający deszcz, czy śpiew ptaków, co doskonale wpływa na odbiór całego materiału. Nie da się przejść obojętnie obok tego projektu. Każdy z nas powinien mieć jeden egzemplarz, chociażby po to by w ciekawy, a może i nawet metafizyczny sposób móc się po prostu… wyłączyć!


http://wojtekszczepanik.com/

Wojtek Szczepanik na Facebook 

Wojtek Szczepanik na YouTube 


Podziel się swoją opinią ;)