„Refugium” duetu sskjegg zapowiedzią albumu

Refugium duetu sskjegg zapowiedzią albumu

„refugium” to kolejna podróż. Tym razem jednak bardziej smutna – kończąca się utratą tego co ważne, co ukochane, co bezpieczne.

Piosenka mówi o odwadze odejścia i o ciężkiej pracy, jaką muszą wykonać nasze serca, by o sobie zapomnieć. To też historia o tym, jak długo po tym wszystkim dochodzi do siebie nasza dusza. 

Tekst powstał w wyniku inspiracją słowem ,,refugium”, które to stało się swego rodzaju schlagwortem całości. A samo słowo autorka tekstu – Sabina – pokochała dzięki pewnej książce. Zaś rytmikę i vibe utworu zawdzięczamy miłości Kornela do metrum 6/8.

sskjegg to wyjątkowe brzmienie muzyczne, w którym nie brakuje jazzowych odniesień i oryginalnego podejścia do muzyki popularnej. Analogowe brzmienia rodem z lat 80 w połączeniu z oddechem nowoczesności to kolejne dwa określenia doskonale wpisujące się w gatunek, który tworzy duet. Za enigmatycznym zlepkiem liter kryją się Sabina Broda oraz Korneliusz Flisiak.

sskjegg to jednak przede wszystkim dźwięki, emocje i magia. Zespół ubiera historie w słowa i melodię. Ich muzyka to spora dawka elektroniki z delikatnym wokalem, a wszystko to okraszone dosadnym tekstem, który wwierca się w głowy słuchaczy.

Ich single wielokrotnie znajdowały swoje miejsce na listach przebojów, a koncerty przyciągają coraz więcej nowych fanów.

Debiutancka płyta zespołu pojawi się końcem marca 2022 roku, a Muzykoholicy objęli wydawnictwo swoim patronatem.

Podziel się swoją opinią ;)