[RELACJA] Chłopcy kontra Basia w Gdańsku

W zeszłą niedzielę miłośnicy nieoczywistych i wielowarstwowych kompozycji otrzymali okazję do spędzenia tego wieczoru z zespołem Chłopcy Kontra Basia w ich założycielskim składzie. To właśnie w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku rozbrzmiały jedne z piękniejszych muzycznych opowieści, stworzonych dzięki nieograniczonej wyobraźni Basi Derlak.

To już cztery lata od ostatniego koncertu tej grupy w Gdańsku. Fani zespołu Chłopcy Kontra Basia licznie wypełnili salę koncertową, by następnie usłyszeć kilka niesamowitych historii z ciekawego i wypełnionego mrokiem świata. To miejsce pełne baśni, przypowieści i ich wymyślnych zakończeń, do którego wstęp posiadają wyłącznie członkowie zespołu. Występ na scenie to za każdym razem namiastka tego, czym chcą się podzielić z publicznością za pośrednictwem muzyki. Tego wieczoru mogliśmy usłyszeć utwory z wszystkich albumów grupy, a przy tworzeniu setlisty pomogły podpowiedzi i prośby fanów z Facebooka. Miłym zaskoczeniem dla gdańskiej widowni było zaprezentowanie nowych kompozycji z nadchodzącego trzeciego albumu pt. Legendy miejskie oraz występ Huby Połoniewicza, grającego na kanunie (i przez krótką chwilę na tamburynie).

Chłopcy Kontra Basia to przede wszystkim ludzie, którzy cieszą się z każdej sekundy spędzonej na scenie i możliwości wyrażania siebie poprzez muzykę. Już na pierwszy rzut oka można dostrzec, że uwielbiają grać razem i emanują pozytywną energią. Każdy z członków zespołu został łaskawie obdarowany poszczególnymi talentami i zapracował sobie ciężka pracą na miano prawdziwego artysty, co jest wyczuwalne ze sceny. Jesteśmy ciekawi dalszego rozwoju muzycznego i wyczekujemy premiery kolejnego albumu, którego przedsmak poczuliśmy na koncercie w Gdańsku. Mamy dla Was kilka fotek tego wyjątkowego widowiska, wykonanych przez Zuzannę Protasiewicz.

 


Chłopcy Kontra Basia na Facebooku

Podziel się swoją opinią ;)