[RELACJA] Daria Zawiałow wystąpiła na scenie Red Bull Trasy Życzeń

Koncert Darii Zawiałow w ramach Red Bull Trasy Życzeń udowodnił, że występy online również mogą być pełne emocji! Artystka po raz pierwszy od czterech miesięcy pojawiła się na scenie ze swoim zespołem, a koncert królowej alternatywnego popu pomogli zaprojektować widzowie, którzy wybrali motyw wizualny sceny oraz utwory zagrane przez artystkę w trakcie występu.

Na stronie Red Bull oraz na FB Red Bull Music widzowie obejrzą kolejne występy w ramach Red Bull Trasy ŻyczeńJanka-rapowanie (25.06) oraz Natalii Nykiel (02.07). Koncerty poprzedzą sesje Q&A z artystami – najbliższa z nich już w poniedziałek (22.06) o 19:00, a na pytania fanów odpowiedzą Janek-rapowanie, jego hypeman Szyman oraz DJ Felipe.

„To będzie wyjątkowe wydarzenie i naprawdę warto być tam z nami. Fajnie, że słuchacze będą też mogli wybierać na żywo utwory, które zagramy – czegoś takiego jeszcze nie było!” – zapowiadała Daria Zawiałow w trakcie sesji pytań i odpowiedzi, która odbyła się przed koncertem na FB Red Bull Music.

This slideshow requires JavaScript.


Występ Darii Zawiałow na scenie Red Bull Trasy Życzeń rozpoczął się od klimatycznego intro, a charakterystyczne brzmienie syntezatorów i oprawa wizualna sceny przeniosła widzów do Miami lat 80-tych – właśnie ten motyw scenografii wygrał w głosowaniu fanów. Pierwszym utworem, który zagrała artystka była hitowa „Szarówka”. Wokalistka nie zwalniała jednak tempa – potem przyszła pora na uwielbiany przez fanów „Malinowy Chruśniak” – jeden z pierwszym utworów, który zapewnił Darii szeroki rozgłos i rozpoznawalność.

„Nie będę Was do niczego namawiała, wybierzcie tak jak czujecie” – tymi słowami artystka zapowiedziała pierwsze głosowanie na zagrany przez nią utwór, a widzowie musieli zadecydować, czy w dalszej części koncertu wykonane zostaną „Helsinki”, „Saloniki” czy „Płynne Szczęście”. Znaczącą ilością głosów wygrał tytułowy utwór jej ostatniej płyty i to „Helsinki” pojawiły się bezpośrednio po skocznym „Punk Fu”, którego tempo rozgrzało nie tylko widzów, ale również samą Darię wraz z zespołem. Potem, wraz z klimatycznym „Gdybym miała serce” przyszła pora na moment wyciszenia. Nie trwał on jednak zbyt długo, bo kolejnym utworem zagranym przez Darię było energetyczne „Nie dobiję się do Ciebie” – widać było, że zarówno zespół, jak i widzowie bawią się świetnie, co potwierdzały entuzjastyczne komentarze pod transmisją.

Po jego ostatnim akordzie zespół płynnie przeszedł do nawiązującego do wizualnej oprawy sceny utworu „Majami synek”, a widzowie mogli poczuć się jak na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w latach 80-tych. W międzyczasie wystartowało kolejne głosowanie – jego wyniki ważyły się do samego końca, ale ostatecznie spośród „Kryzysu wieku naszego”, „Zimnych Ogni” oraz „Lwów” fani wybrali właśnie te ostatnie i to one zabrzmiały na mieniącej się ejtisowymi kolorami scenie Red Bull Trasy Życzeń.

„Bardzo się cieszymy, że jesteście z nami, to jest mega fajne, że nas oglądacie – poczułam się, jakbyście tu byli” – powiedziała Daria, po czym zagrała długo oczekiwane „Hej Hej”, które zakończyło pierwszy od ponad czterech miesięcy występ artystyki na scenie wraz z zespołem.

This slideshow requires JavaScript.


Red Bull Trasa Życzeń to seria unikalnych koncertów online, podczas których widzowie usiądą wygodnie w pierwszym rzędzie bez konieczności wychodzenia z domu. Podczas trzech występów czołowych polskich artystów fani przeniosą się pod scenę, której motyw scenografii wybrali wcześniej w wirtualnym głosowaniu. To jednak nie koniec atrakcji – widzowie będą mieć wpływ nie tylko na wygląd sceny, ale również na utwory, które zagrają artyści – głosować można w trakcie każdego z trzech koncertów.

RED BULL TRASA ŻYCZEŃ – HARMONOGRAM:

18.06, 19:00 – koncert Darii Zawiałow
25.06, 19:00 – koncert Janka-rapowanie
02.07, 19:00 – koncert Natalii Nykiel


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/dariazawialow/

Instagram: https://www.instagram.com/zavialovd/

Podziel się swoją opinią ;)