Zespół CUKIER debiutuje płytą “JEDEN”

Dziś premierę ma kolejne bardzo ważne wydawnictwo w Kayax. Płyta zespołu CUKIER o wymownym tytule “JEDEN” jest istotna nie tylko ze względu na to, że dodaje kolorytu kayaxowemu katalogowi muzycznemu. Duet jest zdecydowanym powiewem świeżości na polskiej scenie, wobec którego nie można pozostać obojętnym. Amadeusz Krebs oraz Bartek Caboń za sprawą swojej twórczości proponują słuchaczowi zdecydowanie coś nowego, wciągając go w swój szalony, barwny i intrygujący świat.

Album “JEDEN” powstał w wyniku wiecznych muzycznych sprzeczek i tarć między Bartkiem Caboniem i Amkiem Krebsem. Warstwa tekstowa to, pomimo jej abstrakcyjności, zbiór opowieści, które wydarzyły się naprawdę i – pośrednio lub nie – dotyczą chłopaków. Każdy utwór to osobna historia – od dubajskich dziewczyn i dekadenckiego świata skupionego wokół pieniędzy, przez historie i przygody miłosne, po obnażający konsumpcyjny tryb życia rymowany pastisz.

This slideshow requires JavaScript.


Muzyka zespołu CUKIER to mieszanka wielu gatunków – znajdują się tu mocne, basowe bangery niszczące głośniki w każdym aucie, numery do założenia białych rękawiczek i przetańczenia całej nocy czy oldschoolowe beaty, przez które spodnie same się opuszczają w kroku. Różnorodność wydawnictwa jest przy okazji jego siłą i elementem charakterystycznym w twórczości duetu. Na albumie znajduje się więc 12 bogatych brzmieniowo i tekstowo piosenek, w których każdy ze słuchaczy znajdzie coś dla siebie. Płytę promuje singiel “Romanse”, do którego powstał bardzo oryginalny, animowany teledysk:


Zespół CUKIER powstał z inicjatywy Amadeusza Krebsa, który przygotowywał swój producencki debiut. Początkowo miała być to płyta, do której Krebs chciał zaprosić gości z rożnych muzycznych światów. Podczas pracy studyjnej z zaproszonym na sesje Bartkiem Caboniem szybko stało się jasne, że projekt będzie duetem. Panowie, którzy na co dzień mają okazję razem pracować w zespole Dawida Kwiatkowskiego, postanowili przygotować wspólnie całą płytę, łącząc dotychczasowe pomysły i doświadczenia. Muzyka Amka Krebsa i teksty Bartka Cabonia to oddzielna elektroniczno-rapowa planeta. Trudno znaleźć jakiekolwiek odniesienie ich twórczości zarówno w sferze muzycznej, jak i tekstowej, a brzmienie, które reprezentują, jest nieoczywiste i ciężkie do zakwalifikowania.

Bartek Caboń
Pasjonat dobrego słowa w każdej postaci. Nałogowo czyta i pisze. Zawodowo nauczyciel śpiewu. Trenuje głosy gwiazd polskiej sceny. Jest też rehabilitantem głosu i propagatorem zdrowego śpiewania w każdym stylu, od klasyki po rap. Współpracował z nauczycielami śpiewu m.in. Michaela Jacksona, Chestera Benningtona czy Miley Cirus. Jako muzyk i songwriter związany z zespołem Dawida Kwiatkowskiego.

Amadeusz Krebs
Producent muzyczny, kompozytor i perkusista, który swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku 8 lat. Pochodzi z rodziny o silnych korzeniach muzycznych. Już w wielu 12 lat zagrał koncert z Marylą Rodowicz na Broadway’u. Przez wiele lat zdobywał doświadczenie współpracując ze ścisłą czołówką polskich artystów m.in. z Edytą Górniak, Dawidem Kwiatkowskim czy Marysią Sadowską.

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/bandcukier/

Instagram: https://www.instagram.com/bandcukier/

Podziel się swoją opinią ;)