[RELACJA] Janek-rapowanie na scenie Red Bull Trasy Życzeń z gośćmi: Matą i Solarem

Red Bull Trasa Życzeń nie zwalnia tempa! Po koncercie królowej alternatywnego popu, Darii Zawiałow przyszła pora na występ rapowego głosu młodego pokolenia, czyli Janka-rapowanie. Nie był to jednak typowy koncert online – występ został zaprojektowany przez fanów artysty, którzy wybrali motyw scenografii oraz jeden z utworów zagranych przez Janka. Nie obyło się również bez niespodzianek – na scenie pojawili się zaprzyjaźnieni raperzy z wytwórni artysty, czyli Mata i Solar.

Całość koncertu dostępna jest już na www.redbull.pl/trasazyczen. Również tam oraz na FB Red Bull Music widzowie obejrzą ostatni występ w ramach Red Bull Trasy ŻyczeńNatalii Nykiel (02.07).

„Pierwszy raz na żywo w wyjątkowych okolicznościach. To jest Red Bull Trasa Życzeń, bardzo nam miło, że możemy tu być. Zagramy dzisiaj kilka numerów absolutnie po raz pierwszy w życiu, nie mogę się doczekać!” – zapowiedział swój pierwszy wirtualny koncert Janek-rapowanie. Najbardziej charakterystyczne sceniczne zdanie rapera: „Śpiewajmy piosenki” mogło więc po raz pierwszy zabrzmieć online. Oprawa wizualna występu również nie była standardowa – artysta wraz z fanami cofnęli się w czasie do lat 90-tych – właśnie ten motyw wizualny wygrał w głosowaniu, a scenografia przeniosła widzów do najtinsowego salonu gier.

This slideshow requires JavaScript.

Koncert rozpoczął się od premierowego wykonania „Pilota” – jednego z największych hitów ostatniej płyty „Uśmiech”. Janek na scenie Red Bull Trasy Życzeń nie mógł narzekać na brak wsparcia – wystąpił w swoim klasycznym koncertowym składzie, a tempo występu podkręcali hypeman Szyman oraz DJ Felipe. Cała setlista czwartkowego koncertu to płynne przejścia pomiędzy ostatnim krążkiem artysty a jego poprzedniczką, płytą „Plansze”, która ugruntowała pozycję Janka na rapowej scenie. Znalazło się więc miejsce na energetyczne „Co ja wiem”, klimatyczne „Dziewczyny z klasy” oraz taneczne „Millenium Sport” i „Ruchy” – przed tym ostatnim numerem Janek zmotywował swojego hypemana słowami: „Okej, Kacperku, pobiegajmy trochę”, a klasyczny ruch sceniczny raperów wywołał entuzjastyczne reakcje fanów w komentarzach pod transmisją z koncertu.

„Wybierzcie mądrze – to jest mój jedyny apel” – tymi słowami artysta zapowiedział wirtualne głosowanie na utwór, a przed widzami postawione została nie lada wyzwanie – musieli zadecydować, jaki numer wykona Janek. Widzowie mogli wybierać pomiędzy „Bąbelkiem”, „Głosem” i „Wszystko OK” – tylko jeden z tych utworów mogł zabrzmieć na scenie Red Bull Trasy Życzeń. Sam Janek nie krył zaskoczenia, kiedy okazało się, że w głosowaniu wygrał właśnie ten ostatni.

„Możemy zagrać po raz pierwszy online i nie jesteśmy sami. Pierwszy gość dzisiejszego wieczoru się zaraz pojawi”.

Po tych słowach Janka na scenie zameldował się Solar, a panowie wykonali wspólny utwór „Jutro”. Nie był to jednak koniec niespodzianek – po Solarze przyszła pora na Matę – rapera bijącego rekordy popularności i zwycięzcę ostatniego plebiscytu na „Warszawiaka Roku”. Fani mogli posłuchać premierowego wykonania dwóch utworów z pierwszego wspólnego albumu raperów z wytwórni SBM „Hotel Maffija”„Nie ma raju bez węża” oraz „A nie pamiętasz jak?”. Ten ostatni numer zakończył pierwszy koncert online Janka-rapowanie, a artysta zaprosił widzów na występ Natalli Nykiel – ostatni koncert w ramach Red Bull Trasy Życzeń już w czwartek 02.07 o 19:00.

This slideshow requires JavaScript.


Red Bull Trasa Życzeń to seria unikalnych koncertów online, podczas których widzowie usiądą wygodnie w pierwszym rzędzie bez konieczności wychodzenia z domu. Podczas trzech występów czołowych polskich artystów fani przeniosą się pod scenę, której motyw scenografii wybrali wcześniej w wirtualnym głosowaniu. To jednak nie koniec atrakcji – widzowie będą mieć wpływ nie tylko na wygląd sceny, ale również na utwory, które zagrają artyści – głosować można w trakcie każdego z trzech koncertów.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/redbullmusicPL/

Podziel się swoją opinią ;)