[RELACJA] Juwenalia Krakowskie – PlanBe, Małpa, Bitamina, Happysad

Piątkowy wieczór ponownie spędziliśmy na Krakowskich Juwenaliach w Strefie Plaża, gdzie na Scenie Plenerowej AGH wystąpili PlanBe, Małpa, Bitamina oraz Happysad.

Podobno do trzech razy sztuka – tym razem to zadziałało i trzeci nasz trzeci dzień juwenaliowego koncertowania w Krakowie upłynął wreszcie bez deszczu 🙂 W strefie plażowej Miasteczka Studenckiego AGH wczoraj nie zabrakło rapowych klimatów, niespodzianek i jak zwykle fantastycznej muzyki!

Jak rapowe klimaty to oczywiście Plan Be – młody, utalentowany chłopak, który bez najmniejszych rozruszał licznie zgromadzoną pod sceną publiczność, która z łatwość towarzyszyła raperowi w śpiewaniu. Scenę po nim przejął Łukasz “Małpa” Małkiewicz. Tutaj również okazało się, że wśród krakowskich studentów nie brakuje fanów hip – hop’u.

Dwa ostatnie koncerty, mimo wszystko były tymi na które wszyscy najbardziej czekali. Zarówno Bitamina jak i Happysad zgromadziła na swoim koncercie setki fanów, którzy śpiewali nie wybrane, najpopularniejsze piosenki, ale dosłownie wszystkie.

Koncerty Bitaminy to dla mnie zawsze fantastyczna zabawa, niesamowicie charyzmatyczny wokalista – Mateusz Dopieralski oraz równie czarujący Piotr Sibiński, który recytując teksty potrafi wywołać nie jeden dreszcz na skórze. Do tego dochodzi muzyka i wszystko razem tworzy niepowtarzalną całość.

Happysad – zespół, który na polskiej scenie istnieje od blisko 20 lat. Mimo to ich fani to nie tylko publiczność, która jest z nimi od początku, ale i wielu młodych ludzi, których porusza ich muzyka. Grupa wykonała utwory od tych najpopularniejszych – “Zanim pójdę”, “Nadzy na mróz” oraz “Bez znieczulenia” po te zupełnie świeże, mające niespełna dwa dni, a zapowiadające nowy album Happysad, czyli premierowe wykonanie piosenki “Cały”.


Nasz ostatni dzień na Juwenaliach Krakowskich spędzimy w towarzystwie grupy Sonbird, Ralpha Kamińskiego, który przedpremierowo zaprezentuje swoje Kosmiczne energie oraz zespołu Organek. Artyści wystąpią na scenie plenerowej prze Klubem “Żaczek” w ramach Alternatywnego Juwenaliowego Grania. Na relacje zapraszamy również na naszego Instagrama 🙂


Zajrzyj po więcęj:
FB: https://www.facebook.com/JuwenaliaKrakowskie/
Instagram: https://www.instagram.com/juwenaliakrakowskie/
www: http://www.juwenalia.krakow.pl/harmonogram.html