[RELACJA] Kolędowanie na tysiące głosów w Poznaniu

5 stycznia 2018 roku tysiące Wielkopolan zgromadziło się w poznańskiej Hali Arena, by uczestniczyć w koncercie organizowanym w ramach projektu Betlejem w Polsce. Jest to druga edycja tego wyjątkowego projektu, w którym najwybitniejsi artyści przedstawiają pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata oraz zachęcają do wspólnego kolędowania.  


Tego wieczoru na specjalnej scenie 360* zabrzmiało ponad 30 pieśni opowiadających o narodzinach Dzieciątka Jezus, pochodzących z najróżniejszych stron świata. Koncert został podzielony na trzy części, w którym wystąpili tacy artyści, jak: Natalia Kukulska, Daria Zawiałow, Kasia Moś, Beata Bednarz, Igor Herbut, Mietek Szcześniak, Mate.oAgnieszka Musiał, Adam Krylik oraz Dana Vynnytska. Wokalistom towarzyszyła jedna z najlepszych w Europie orkiestra kameralna AUKSO pod przewodnictwem Marka Mosia. Podczas prawie trzygodzinnego spotkania zostały odczytane fragmenty Pisma Świętego przedstawiające przyjście na świat Chrystusa.

Na początku zostały zaprezentowane po raz pierwszy jedne z najstarszych pieśni bożonarodzeniowych przełożone na język polski. Hebrajska Lecha dodi, izraelsko-hebrajska kompozycja Syn został nam dany, łacińska antyfona czy wykonana przez wszystkich artystów adwentowa pieśń Głos wdzięczny z Nieba wychodzi oraz kolędy z Niemiec, Francji, Ukrainy, Czech, Polski i Anglii to tylko nieliczne utwory, które zabrzmiały tego wieczoru. Po tej muzycznej podróży w czasie i przestrzeni na scenę został zaproszony przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup poznański ksiądz Stanisław Gądecki wraz z prymasem Polski arcybiskupem Wojciechem Polakiem, by złożyć wszystkim zgromadzonym życzenia oraz podzielić się opłatkiem, który otrzymał każdy uczestnik wraz z programem koncertu. Piękny widok tysiąca obcych sobie ludzi życzących zdrowia i szczęścia był przejściem do kolejnego etapu koncertu. Ku uciesze zgromadzonych na scenie pojawili się wtedy wszyscy soliści, by wraz z publicznością wyśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy, takie jak Cicha noc czy Bóg się rodzi. Nie zabrakło również piosenki Jak w Betlejem, powstałej specjalnie na tę okazję. Ostatnim punktem wieczoru było Wspólne Uwielbienie, czyli cztery pieśni wyśpiewane na tysiące głosów obecnych tego wieczoru w Hali Arena. Wiele radości wniosły dzieci, które w trakcie trwania całego koncertu tańczyły i tłumnie oblegały scenę.


Wolontariusze Caritas rozdając specjalne torby zachęcali uczestników do wsparcia akcji Głodnych Nakarmić, poprzez wypełnienie ich artykułami żywnościowymi bądź chemicznymi, które później zostaną rozdane potrzebującym. Każdy ofiarodawca w ten sposób miał szansę zostać Ambasadorem Miłosierdzia. Po koncercie można też było nabyć płytę z materiałem przedstawionym w ramach tego projektu. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży tego albumu także ma wspomóc ubogich.


Betlejem w Polsce zagości jeszcze w Szczecinie (06.01), Bydgoszczy (07.01), Kaliszu (11.01), Wrocławiu (12.01), Łodzi (12.01), Gdyni (13.01), Krakowie (19.01), Kielcach (20.01) oraz Lublinie (21.01).


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/betlejemwpolsce/

www: http://www.betlejemwpolsce.pl/

Podziel się swoją opinią ;)