Zalewski zaśpiewa Niemena w Filharmonii Bałtyckiej

Już wkrótce ukaże się nowy album Krzysztofa Zalewskiego, który w całości będzie poświęcony twórczości wielkiego polskiego artysty – Czesława Niemena. Z tej okazji Zalewski wyrusza w trasę promującą album. Już trzynastego lutego zagra w jednym z piękniejszych do tego miejsc w Gdańsku – w Filharmonii Bałtyckiej. 

Krzysztof Zalewski jest artystą, który uwielbia zaskakiwać wszystkich swoich słuchaczy. Po wydaniu albumu Złoto nikt nie przypuszczał, że następnie podejmie się pracy nad utworami jednego z najwybitniejszych muzyków XX wieku. W 2017 roku minęło dokładnie pięćdziesiąt lat od premiery albumu Niemena – Dziwny jest ten świat oraz jego tytułowego utworu. Twórczość tego muzyka jest uznawana za ponadczasową i trudną w odtworzeniu, dlatego też wielu muzyków obawia się wykonywania jego utworów. 

Zalewski pokazał odwagę i świadomość własnych możliwości już na tegorocznej edycji festiwalu w Jarocinie. To właśnie tam premierowo wykonał utwory Czesława Niemena w zupełnie nowych aranżacjach. Już dziś możemy posłuchać wersji live najnowszego singla z projektu Zalewski Śpiewa Niemena. Przyjdź w taką noc jest małą zapowiedzią tego, czego możemy się spodziewać na trasie oraz albumie. Jego pre-order trwa do 19.01, a zaraz po tym ruszy jego wysyłka.

 to zbiór wydarzeń, na których nie można się nie pojawić. Zaprezentowane będą nie tylko utwory kultowe, ale również i te mniej znane. To doskonała okazja, by powrócić lub dopiero poznać twórczość wybitnego polskiego artysty. Między innymi niepowtarzalny klimat Filharmonii Bałtyckiej sprawi, że to wydarzenie zapisze się już na zawsze w waszej pamięci. 


Na potrzebę trasy, powstała grupa muzyczna złożona z jednych z najlepszych współczesnych artystów na polskiej scenie muzycznej. Skład zespołu:

  • Krzysztof Zalewski– wokal, gitara
  • Jurek Zagórski– gitara
  • Tomasz Duda– saksofon, flet
  • Jarek Jóźwik– instrumenty klawiszowe
  • Pat Stawiński– bas
  • Kuba Staruszkiewicz– perkusja
  • Natalia i Paulina Przybysz– chórek

Powyżej wymienione nazwiska mówią same za siebie – to będzie wspaniałe muzyczne przeżycie i widowisko. Dla ciekawych współczesnej odsłony Niemena i mieszkających daleko od Gdańska mamy informację, że trasa obejmuje również miasta takie, jak: Łódź, Lublin, Warszawa, Poznań, Szczecin, Kraków, Katowice, Jarocin oraz Wrocław. Wsiadajcie do auta, pociągu, busa lub jakiegoś innego środka transportu i wspólnie przeżyjmy to połączenie nowoczesności z klasyką! Widzimy się na miejscu!


Krzysztof Zalewski Facebook 

Podziel się swoją opinią ;)