[RELACJA] Kortez zamknął piątą edycję Powidz JAM Festiwal

Wczoraj nad jeziorem Powidzkim zakończył się trwający cztery dni (26-29.07.2018) Powidz JAM Festiwal. Podczas piątej, jubileuszowej edycji tego wydarzenia, na pięciu scenach wystąpiło blisko 200 muzyków, wśród nich duet XXANAXX, Rosalie., Organek oraz gwiazda główna – Kortez.

Na finałowy koncert wielu nie mogło się doczekać – najlepsze miejsca pod sceną zajmowane były już na dwie godziny przed rozpoczęciem. Wcale mnie to nie zdziwiło, przecież koncerty Korteza od dawna wyprzedają się w mgnieniu oka, dlatego też tym, którym udało się kupić bilet gratuluję, ponieważ było to kolejne wyprzedane wydarzenie na trasie muzyka.

Po wejściu na scenę całego zespołu – Krzysztof Domański, Kuba Galiński, Lesław Matecki oraz Marcin Ułanowski – pojawił się długowyczekiwany Kortez. Bez zbędnych komentarzy, po skromnym „dobry wieczór” odrazu przeszedł do muzyki. Z gitarą w ręku rozpoczął od piosenki „Ludzie z lodu” by zaraz zasiąść do pianina i wykonać balladę „Pierwsza”. Tam również zagrał „Zostań” oraz „Dobry moment”, które tłum głośno wyśpiewał razem z artystą. Tak było zresztą cały wieczór – wspólny śpiew i klaskanie w rytm muzyki, co często wywoływało uśmiech artysty. Nie zabrakło oczywiście „Z imbirem”, „Od dawna już wiem” czy czegoś młodszego, z najnowszej płyty – „We dwoje” i „Dobrze, że Cię mam”. Kolejny raz podkreślę fakt, że światła towarzyszące na scenie Kortezowi są jednymi z najlepszych jakie widziałam. Idealnie oddzielały momenty bardziej intymne, nostalgiczne od tych dynamiczniejszych oraz podkreślały nowe, dużo bogatsze aranżacje utworów, które w porównaniu z wersjami studyjnymi zostały znacząco rozbudowane.

Cały koncert zakończył się bisem, którgo Kortez nie mógł odmówić publiczności po tak głośnych oklaskach, jednak i te po ponownym zejściu ze sceny nie cichły, a wręcz przeciwnie, były coraz głośniejsze i dłuższe! Tym sposobem artysta stanął po raz trzeci na powidzkiej scenie wykonując „Wiem, że mnie podglądasz”. Jaki z tego wniosek? Kortez zachwyca nie ważne w jakiej wersji, TRIO czy z zespołem, plenerowo czy w salach koncertowych i filharmoniach.
Był to finał godny zakończenia jubileuszowej edycji Powidz JAM Festiwal 2018.


SETLISTA:

„Ludzie z lodu”
„Pierwsza”
„Zostań”
„Dobry moment”
„We dwoje”
„Dobrze, że Cię mam”
„Z imbirem”
„Dlaczego z Tobą jestem”
„Dziwny sen”
„Od dawna już wiem”
„Pocztówka z kosmosu”*
„Bumerang”*
„Uleciało”*
„Wiem, że mnie podglądasz”**


Zajrzyj po więcej:

FB: KortezPowidz Jam Festiwal

www: Jazzboy, Powidz JAM Festiwal 

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCimvmT1AvCCZ0tbQpvAHphg

Podziel się swoją opinią ;)