[RELACJA] „Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki” w Opolu

Chociaż jesień zbliża się nieubłaganie, lato wciąż trwa. Nie tylko w sposób czysto meteorologiczny, ale i muzyczny. Jednym z potwierdzeń tej tezy okazał się niewątpliwie kolejny koncert z cyklu „Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki”. Odbył się on w Opolu w minioną niedzielę, tj. 25 sierpnia br. Na scenie zaprezentowała się plejada polskich gwiazd, wystąpili dla nas bowiem: Pectus, Piersi, Weekend, Sound’n’Grace, Kasia Popowska i Filip Lato. Tradycyjnie nasz kraj odwiedzili goście zagraniczni: Kate Ryan, Lou Bega, Shanguy, Drenchill i Fancy!


Zanim punktualnie o godzinie 20.30 wybrzmiały pierwsze dźwięki hitów z górnej półki, uwagę przyciągała ogromna, przygotowana specjalnie na tę okazję scena, pyszniąca się niesamowitymi efektami wizualnymi. Minęła jeszcze chwila, prowadzący dali znak i rozpoczęła się jedna z największych imprez w Polsce!


Audialną ucztę zainicjowali Kasia Popowska i zespół Pectus. Duet ów zaśpiewał, że „Najlepiej być w podróży”, z czym zgodziła się oszałamiająca Kate Ryan, wykonując między innymi utwór „Voyage Voyage”. Jednym z najciekawszych punktów bogatego programu stała się światowa premiera telewizyjna „Never Never” Drenchilla. Swoje najpopularniejsze przeboje przedstawili członkowie formacji Sound’n’Grace, którym towarzyszył ponadto – zgodnie z nazwą wydarzenia! – Filip Lato. Na estradzie pojawił się również niekwestionowany król italodisco, czyli… Fancy! Wokalista z Niemiec zaśpiewał pokochane przez Hiszpanię i resztę świata „Bolero” oraz utwór „Fools Cry”. Nie mogło zabraknąć też potężnego hitu, jakim jest „Flames of Love”. Piosenka cieszy się tak ogromną sympatią, iż, ku zachwytowi przybyłej publiczności, podczas swojej pierwszej wizyty w Opolu muzyk wykonał ją aż dwukrotnie. Energetyczny występ przygotował drugi reprezentant naszych zachodnich sąsiadów, Lou Bega, do tańca porwała także grupa Shanguy,  prezentując odnoszący sukcesy singiel „La Louze”.


Stawkę zamknęły zespoły Weekend i Piersi. Organizatorzy tego wyjątkowego, dwugodzinnego show zadbali o taki zestaw artystów, który zadowolił z pewnością każdego słuchacza i odbiorcę. Świadczyły o tym tłumy zgromadzone zarówno przed Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy ulicy Wrocławskiej, jak i przed telewizorami. Miastu Opole i telewizji TVP2 dziękujemy za przemiłe przyjęcie oraz świetną porcję muzyki w fantastycznych okolicznościach!


Kto już tęskni za następnymi przystankami na „Wakacyjnej trasie Dwójki”, ten może odliczać dni do koncertu w Gdańsku, zaplanowanego na 1 września br. Miał to być ostatni z nich, lecz oto przekazujemy Wam dobrą wiadomość: na życzenie widzów cykl został przedłużony i 13 września spotykamy się w Chełmie!


This slideshow requires JavaScript.

zajrzyj po więcej: