[RELACJA] Muzyczny finał Papaya Young Directors

Wielki Finał kończący 6. edycję konkursu odbył się 12 czerwca w Elektrowni Powiśle. Najważniejsza nagroda powędrowała do Julii Popławskiej, na co dzień artystki multimedialnej, która stworzyła dla marki Decathlon przewrotny film reklamowy pt. “Nieważne, jak zaczął się twój sport”. Całe wydarzenie uświetniły koncerty The Dumplings (duet przedpremierowo wykonał utwór “Gorące letnie noce”) oraz dwóch laureatów konkursu Męskie Granie Young –  Robert Cichy i Żurkowski.

I nagrodę otrzymał Jakub Zarzycki, copywriter, który wyreżyserował pełną czarnego humoru i ironii reklamę “Oddział” wyprodukowaną dla Nationale-Nederlanden.

Duet Patryk Karbowski i Michał Wiśniowski zaskoczyli wszystkich filmem “Powitanie” zrealizowanym dla McDonald’s. Twórcy odważnie posłużyli się kliszami z kina klasy B i niskobudżetowych produkcji sci-fi. Na ręce duetu składającego się z fotografa dokumentalnego i operatora kamery trafiła II nagroda.

Jedyne wyróżnienie powędrowało do Szymona Kuriaty – reżysera i autora zdjęć i twórcy teledysku do piosenki Żurkowskiego “Ciemność” pod patronatem marki Żywiec Męskie Granie.

 


Rozdanie nagród było najważniejszą, ale nie jedyną częścią wydarzenia. Na scenie muzycznej zaprezentowali się zwycięzcy konkursu Męskie Granie YoungRobert Cichy i Żurkowski. Po wręczeniu nagród zespół The Dumplings zaprezentował premierowo utwór “Gorące letnie noce” wraz z teledyskiem – reklamą stworzoną dla marki Durex.


Papaya Young Directors to unikalny w Europie konkurs dla młodych reżyserów, kierowany zarówno do studentów i absolwentów szkół filmowych, jak i osób bez dyplomu. W 6. edycji konkursu twórcy mierzyli się z briefami marek: Allegro, BNP Paribas, Coca-Cola, Decathlon, Desperados, Durex, McDonald’s, Nationale-Nederlanden i Żywiec Męskie Granie. Spośród niemal tysiąca złożonych eksplikacji, wyłoniono 18 najlepszych prac, których autorzy walczyli o finałowe laury.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/papayayoungdirectors/

Instagram: https://www.instagram.com/papaya_films/

www: http://www.papaya-films.com/