[RELACJA] Premierowy odsłuch płyty Sorry Boys “Roma” || Piątki z Nową Muzyką

Już kolejny „Piątek z Nową Muzyką” za nami, a tym razem 18-go listopada o godzinie 19-tej w Studio U22 gośćmi byli członkowie Sorry Boys. Miniony piątek był dla nich dniem bardzo szczególnym, ponieważ spotkanie zostało zorganizowane w celu premierowego odsłuchu ich nowego albumu „Roma”, nad którym pracowali pieczołowicie przez dwa lata.


fullsizerender-1

Nastrojeni przez składankę starannie dobranych kawałków przez członków Sorry Boys, które, jak wspomniano, stanowiły inspirację dla zespołu w trakcie tworzenia płyty, zgromadziliśmy się w końcu w tym samym miejscu co zwykle, żeby wysłuchać refleksji po premierze oraz swego rodzaju ciekawostek związanych ściśle z nową płytą i sytuacji mających mniejszy lub większy wpływ na jej styl. W rozmowie zespół reprezentowała Bela Komoszyńska i Tomasz Dąbrowski, lecz na spotkaniu byli obecni również pozostali muzycy tworzący zespół: Piotr Blak, Maciek Gołyźniak i Bartosz Mielczarek. Dowiedzieliśmy się jak powstawały utwory i poniekąd dlaczego każdy z nich jest wyjątkowy, a cała płyta, jak wskazuje tytuł, jest romantyczna.


Album nie został przez nas odsłuchany w całości na raz, lecz muzyka była dawkowana. Dwie partie były rozdzielone ponownym wystąpieniem muzyków, podczas którego Bela i gitarzysta Tomasz zdradzali ponownie swoje mniejsze tajemnice i opowiadali o różnych pragnieniach, takich jakim był na przykład zakup fisharmonii, który na szczęście udało się zrealizować.
Już 5 utworów stanowiących pierwszą część odsłuchiwanej płyty były dowodem jakości płyty i charakterystycznego jej wymiaru. Piosenki, które napisała Bela są umocnione szeroką gamą dźwięków wielu instrumentów, a ponadto duży wpływ na efekt wspólnej pracy miała obróbka i zmiksowanie utworów przez Marcina Gajko. Druga część, czyli pozostałe 6 utworów było tylko dopełnieniem potwierdzającym, że album charakteryzuje się wszystkimi niezbędnymi detalami. Podczas odsłuchu specjalnie przygaszone światło spowodowało nieco patetyczny nastrój dopasowany do sytuacji, gdzie zespół w końcu podzielił się swoją twórczością. Po zakończeniu drugiej części odsłuchu, Tomasz Dąbrowski osobiście wręczył wszystkim gościom egzemplarze „Romy”, co było ogromną niespodzianką. Domyślam się, że każdy, korzystając z okazji, zdobył na swojej płycie autograf, tak jak ja.


Do tej pory utwór „Wracam” jest moim ulubionym utworem z płyty „Roma”, która już leży na mojej półce miedzy wieloma innymi, ale jest jedną z tych, do których często i chętnie będę wracać.


Spotkanie z zespołem Sorry Boys w ramach Piątków z Nową Muzyką z inicjatywy Związku Producentów Audio Video i wysłuchanie płyty „Roma” z pewnością dostarczyło wszystkim zgromadzonym wiele pozytywnych emocji i było idealnym wydarzeniem na rozpoczęcie weekendu. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy oraz mam nadzieję, że już niedługo będę mogła się pojawić na zbliżających się koncertach, by posłuchać pięknych utworów z płyty „Roma” na żywo.

Natomiast płyty czekają już na Was w sklepach!


Playlista stworzona przez Sorry Boys składająca się z utworów, które inspirowały i towarzyszyły Sorry Boys w pracy nad „Romą” jest dostępna w TIDALU.


Podziel się swoją opinią ;)