[RELACJA] Koncert SONAR na Restaurant Week

15-go listopada w Syrenim Śpiewie odbył się mały, kameralny koncert zespołu SONAR. Wydarzenie to towarzyszyło innemu – przed koncertem odbyło się rozwiązanie tegorocznego festiwalu Restaurant Week pod hasłem „Towarzyskość to zdrowie!”.


sonar-petle

SONAR to zespół grający muzykę elektroniczna oraz trip-hop, tworzony przez czwórkę muzyków, a są nimi: producent Łukasz Stachurko (współtwórca duetu RYSY), perkusista Rafał Dutkiewicz, debiutująca oficjalnie na wokalu Lena Osińska i  pienista Artur Bogusławski. Fascynacja trip-hopem oraz zmysłową elektroniką zaowocowała oryginalnym brzmieniem, bo ciężko klimat Sonara z czymkolwiek porównać. Wyłącznie polskie teksty (autorstwa Mateusza Holaka), żywa perkusja, kwartet smyczkowy, kilku ciekawych gości, a przede wszystkim głos Leny to składniki albumu „Pętle”, który ukazał się 14-go października tego roku. Przekonałam się na własnych uszach jaką mieszankę dźwięków stanowi i  dlaczego cieszy się tak dużym zainteresowaniem.


Początkowy gwar i zamieszanie spowodowane emocjami uczestników i gości festiwalu Restaurant Week, na szczęście, natychmiastowo ustało w chwili wyjścia grupy SONAR na scenę. Niewątpliwie diametralnie zmieniła się aura wypełniająca Syreni Śpiew, ponieważ obecni zdawali się być maksymalnie skupieni na muzyce jak zaczarowani w miejscu, gdzie nagle wszystko wokoło nabrało uroku. Nie było słychać nic poza grającą muzyką wykonywaną przez SONAR.

sonar

Zespół wykonał część piosenek w swoim czwórkowym składzie, a następnie na scenę wszedł dodatkowo autor wykonywanych przez SONAR utworów – Mateusz Holak. Była to dodatkowa niespodzianka, która wprowadziła bardziej wyjątkowy charakter wydarzenia.


Koncert był bardzo udany. Na pewno ci, którzy pojawili się w Syrenim Śpiewie specjalnie by posłuchać koncertu SONAR, nie żałowali, że w tym czasie omija ich kolejna część festiwalu Restaurant Week. Dziękujemy zespołowi i życzymy dalszych podbojów większych jak również i mniejszych scen.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.