[RELACJA] Sonbird oraz Create w toruńskim klubie NRD!

W miniony czwartek, 8 listopada toruński klub NRD odwiedziła grupa Sonbird razem ze swoim gościem, zespołem Create, który towarzyszy im podczas wybranych koncertach w roli supportu. Był to piąty przystanek na pierwszej klubowej trasie zespołu oraz drugi występ Sonbird w NRD.

Zanim Sonbird zajęło miejsce na scenie czas przed ich występem bardzo miło zajął nam zespół Create. Grupa została tegorocznym laureatem nagrody Festiwalu Suuportów. Młody, bardzo charyzmatyczny zespół zaprezentował nam materiał pochodzący z ich debiutanckiej epki pod tytułem “#jeden” (min. “Wina”, “Dokąd” oraz “Mk 5/4”). Natomiast wspólnie z wokalistą zespołu Sonbird, Dawidem Mędrzakiem wykonali balladę “Gasisz”. Create zagrał również ten utwór na bis, już bez towarzystwa gościa. W ramach wcześniej wymienionego Festiwalu Supportów zadaniem grupy było przygotowanie coveru – chłopaki z Create na warsztat wzięli piosenkę Andrzeja Zauchy pod tytułem “Masz przewrócone w głowie”, którą również wykonali tego wieczoru.

Gwiazdą wieczoru na którą wszyscy czekali był oczywiście zespół Sonbird, który szybko po swoim supporcie zajął miejsce na scenie ku ogromnej radości osób zgromadzonych w klubie. Fani usłyszeli min. przedpremierowo materiał z nadchodzącej płyty chłopaków, który mimo iż mniej znany został odebrany bardzo pozytywnie i szybko publiczność łapiąc rytm ruszała bioderkami oraz wyśpiewywała refreny. Największa zabawa jednak miała miejsce przy dobrze wszystkim znanych utworach grupy – “Głodny”, “Hel” oraz “Ląd”, który toruńska publiczność przepięknie odśpiewała z wokalistą robiąc tym samym ogromne wrażenie na całym zespole, który nie ukrywał wzruszenia i wdzięczności. W utworze “Wtorek” na scenie pojawili się członkowie zespołu CreateArtur (gra na trąbce) i Maciej (wokalista) i gościnnie razem z Sonbird go zaśpiewali. Piosenka, której tego wieczoru nie mogło zabraknąć to zdecydowanie cover Bajmu “Jazioro szczęścia”. Czas koncertu zdecydowanie zleciał zbyt szybko – i nam pod sceną i artystom na niej – dlatego do bisu nie trzeba było chłopaków długo namawiać. Na koniec wykonali kolejny cover “Czas nas uczy pogody” oraz wracając już do swojego materiału – ponownie “Głodny”, “Hel”, “Niepoważny” oraz bardzo spontanicznie “Kuloodporny”, który toruńska publiczność bardzo polubiła.

Po wszystkich występach oba zespoły z przyjemnością zajęli się rozmowami z fanami, podpisywaniem płyt oraz robieniem licznych zdjęć.


Zajrzyj po więcej:

FB: Sonbird, Create

www: http://www.jazzboy.pl/

YouTube: Sonbird, Create

Podziel się swoją opinią ;)