[RELACJA] Za nami druga edycja FESTIWALU ZDOBYWCY FRYDERYKÓW

W miniony weekend mieliśmy przyjemność gościć w urokliwym Szczecinku – mieście które przez dwa dni za sprawą Festiwalu Zdobywcy Fryderyków stało się – elektryzującym w różne gatunki – sercem polskiej muzyki. Wysokie temperatury znacznie podniosły występy Krzysztofa Zalewskiego, Nocnego Kochanka, Maryli Rodowicz i MATY.

Fantastyczne atrakcje, bogata strefa food tracków i zaskakujący line – up przyciągnęły do Szczecinka rzesze fanów – od tych najmłodszych, po tych nieco starszych – i każdy znalazł tu coś dobrego!

Dla młodszych fanów muzycznych szaleństw swoje największe hity zagrała Sara James, która swoim występem otworzyła drugą edycję festiwalu. Po niej światowy poziom gitarowego riffu i energii zaprezentował zespół SMOLIK/KEV FOX. Rozgrzany tłum pod sceną roztańczyła BLANKA ze swoim SOLO, by potem drastycznie zmienić kierunek zabawy w bardziej hip-hopowe rytmy w towarzystwie ZDECHŁEGO OSY. Rozgrzewka przed końcówką pierwszego dnia należała do Muńka i T. Love. Fantastyczny finał, z wybuchem skumulowanej cały dzień energii rozładował występ Krzysztof Zalewski zapraszając do wspólnej ZABAWY.

Drugi dzień to istne szaleństwo gatunkowe na które składały się występy idolki młodzieży – Julii Żugaj, której koncert był pewnie spełnieniem marzeń nie jednej młodej fanki pod sceną, a było ich kilka 🙂 Następnie panowanie na festiwalowych deskach sceny przejęła Królowa polskiej estrady – sama Maryla Rodowicz, która zagrał półtora godzinny set złożony z samych przebojów artystki. Piękna muzyczna podróż przez kultowe “Sing Sing”, “Niech żyje bal”, “Małgośka”, “Szparka sekretarka”, “Kolorowe Jarmarki”, “Ale to już było” i te nieco nowsze jak “Wszyscy chcą kochać” i “W sumie nie jest źle”.

Trochę havy metalowego klimatu do Szczecinka przywiózł Nocny Kochanek zrzucając na publiczność czarne konfetti. Wśród publiczność nie zabrakło fanów mocniejszych brzmień, których mocno ucieszyły takie utwory jak Andżeju…Dziewczyna z kebabem czy Zdrajca metalu.

Najwięcej emocji przyniósł jednak koncert MATY, na którego cierpliwie czekały największe rzesze fanów – fantastyczny występ idola młodzieży był najlepszym podsumowaniem tych wspaniałych dwóch dni przepełnionych najróżniejszą polską muzyką, która po raz kolejny udowodniła, że jest najpiękniejszym łącznikiem międzypokoleniowym!

Podziel się swoją opinią ;)