[RECENZJA] Roots Cafe czyli pozytywne dźwięki z płytą „Koniugacja” w tle.

Roots Cafe to niebanalne połączenie muzycznych osobowości z charyzmatycznym czarnoskórym wokalistą i performerem Góo Ba oraz Adamem Wolskim, wokalistą znanej rockowej grupy Golden Life. Pre-industrial-reggae-afro-avant-funk to już brzmi ciekawie a jak jeszcze dodamy  do tego nazwy zespołów Rocka’s Delight, Vo.kool.ski, Marilyn Monroe, Jazzmassacra, Groont Anssambl, Leszcze, Golden Life, Pancerne Rowery to wychodzi mieszanka dość oryginalna. Muzycy w/w zespołów połączyli siły i w październiku 2017 powstał projekt Roots Cafe. Zespół wykonuje autorskie utwory, których rolą przewodnią jest transowa rytmika, pochodząca z muzyki reggae oraz funk. W brzmieniu słychać także folk, muzykę świata, a nawet elementy jazzu. 

W sierpniu tego roku miała premierę płyta zespołu.  „Koniugację” mam i przesłuchałam. Oczywiście nie do końca moja recenzja będzie obiektywna, ponieważ to gdzie pojawia się wokal Adama Wolskiego, biorę w ciemno. Płyta jest już w sprzedaży od 16.08.

Charakterystyczna barwa wokalu Adama, na tej płycie przenika się z równie silnym wokalem Mamadou Góo Ba. Na płycie znajdują się głównie autorskie utwory zespołu ale są też perełki nieprzewidywalne, jak „Heroes” Davida Bowie czy „Cheap Sunglasses” ZZ Top.

Słyszałam kilka razy 4.”Heroes” w wykonaniu Adama Wolskiego, jednak wersja Roots Cafe ciut odbiega od tamtych i  musiałam wysłuchać drugi raz aby wczuć się w mistyczny klimat i odrzucić oryginał. Magia wokali oraz dźwięku pozwoliła na całkowicie transowy odbiór a chyba takie było założenie artystów. Z 7.”Cheap Sunglasses” poszło już znacznie łatwiej i teraz pewnie podpadnę fanom ZZ Top, ale wersja Roots Cafe podchodzi mi bardziej. Pozostałe,  autorskie już utwory dały mi równie pozytywny odbiór. Refren z 1.”Roots Cafe” na stałe zagościł już w mojej głowie. 2.”Ziemiec” absolutny pozytywny dziwoląg, a potem to już naprawdę słucha się jak swoich. Niebanalność płyty pod każdym względem jest jej ogromnym atutem. Podano mi płytę wypracowaną przez muzyków, którzy bawiąc się muzyką, stworzyli dobry materiał do przekazu pozytywnych wibracji. Ja to kupuje.

muzycy:  

Mamadou Goó Ba (voc.)
Adam Wolski (voc.)
Karol Krzymiński (dr.)
Marcin Kolendowicz (guit.)
Bartek Kozakiewicz (bass)
Piotr Malecha (keyb.)
Sławomir Porębski (perc.)
Tomasz Luftner (guit.)
Robert Dobrucki (sax)
Kuba Urbaniak (tromb.)
Robert Jakubiec (trumpet)

gościnnie:

Małgorzata Podjacka ((10)perc.), Marek Romanowski ((3)puzon), Marta Szepietowska ((9)śpiew)

  • bonus na płycie: musicie posłuchać sami i pewnie też się zdziwicie 😉

Roots Cafe (Radio Edit)


Zajrzyj po więcej:

fb:  https://www.facebook.com/roots.cafe.band/

fb:  https://www.facebook.com/pg/roots.cafe.band/shop/?ref=page_internal


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.