Ruszają koncerty Eliminacji do 23. Przystanku Woodstock

Od dziś przez 3 dni w warszawskim klubie Progresja będzie czekać na Was moc woodstockowej muzyki, a laureaci tych rywalizacji otrzymają zaproszenie na sceny tegorocznej edycji festiwalu!

Już w tę sobotę (10 czerwca) przed północą okaże się, które zespoły z tegorocznych Eliminacji wystąpią na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

Podczas trzech dni koncertów wystąpi 26 zespołów z całej Polski wyłonionych we wcześniejszym etapie Eliminacji. Przed jurorami i publicznością zagrają:

Piątek – 9 czerwca
start – godzina 16:00
HANZA – laureat Eliminacji 2016
POLIGON NR. 4
ELEANOR GRAY
OSTROV
YANKEE
STROJNOWY
ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW – laureat Eliminacji 2016
SYNAPTINE
THERMIT
NEED MORE CLOUDS
CHORZY
ACID DRINKERS – gwiazda wieczoru
***
Sobota – 10 czerwca
start – godzina 16:45
CINEMON
DE INDIGO
NINJA SYNDROM
THE SUITS
TED NEMETH
BEMY – laureat Eliminacji 2014
SETHEIST
HOT WATER
HENGELO
SEVEN ON SEVEN
JELONEK – gwiazda wieczoru


Na wszystkie koncerty tradycyjnie wstęp wolny!

Każdy z zespołów będzie miał 20 minut, aby dać z siebie wszystko i zaprezentować swoją muzykę publiczności oraz jurorom. O tym, który zespół zostanie zaproszony do zagrania na jednej ze scenach 23. Przystanku Woodstock zadecyduje Jury w składzie:

  • Jurek Owsiak (prezes zarządu WOŚP),
  • Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio),
  • Tomasz “Kasprol” Kasprzyk (dziennikarz muzyczny Antyradia, multiinstrumentalista),
  • Piotr Chancewicz “Dziki” (producent muzyczny, muzyk),
  • Bartosz Chodorowski “Chodor” (redaktor naczelny Radia Woodstock, wieloletni redaktor naczelny Radia Sfera)

Co roku na koncerty woodstockowych Eliminacji czekamy z ogromnymi emocjami – mówi Jurek Owsiak, twórca Przystanku Woodstock i przewodniczący Jury. Z roku na rok przed jurorami stoi coraz trudniejsze zadanie, bo wybrane podczas przesłuchania płyt zespoły reprezentują bardzo wysoki poziom. Czekają na nich trzy festiwalowe sceny i “Dzika Karta Lecha”, więc jest o co walczyć, tym bardziej, że tegoroczny Przystanek Woodstock ma w swoim lineupie bardzo dużo różnorodnej muzyki i jest wyjątkową szansą dla zespołów, które mają odwagę startować ze swoją propozycją na tak wielkich muzycznych spotkaniach! Czekamy z niecierpliwością i liczymy, że publiczność też pomoże nam wskazać najbardziej woodstockowe kapele!


Przystanek Woodstock to jeden z największych na świecie festiwali rockowych, który już od kilku lat stwarza młodym zespołom szansę, aby powalczyć o występ na scenach, obok największych gwiazd każdej z edycji imprezy! Niepowtarzalny klimat przyjaźni i wolności oraz wielosettysięczna publiczność pod sceną to magnes nie tylko dla początkujących muzyków.

Eliminacje do Przystanku Woodstock, składają się z dwóch części. Pierwsza jest oparta na przesłuchaniach płyt. Po wybraniu najlepszych zespołów odbywa się seria półfinałowych koncertów na żywo, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach Przystanku Woodstock. Drugi etap Eliminacji to, oprócz spełnienia muzycznych marzeń, przede wszystkim niezwykła atmosfera koncertów w najlepszych klubach w Polsce, magia wspólnego grania i radość rywalizacji, w której tak naprawdę nie ma przegranych.

Organizatorem Eliminacji jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.


Eliminacje na Woodstock – strona oficjalna

Eliminacje na Woodstock – na Facebook

Podziel się swoją opinią ;)