G.O.F. i ich ,,Siła Kobiet” – płyta stworzona przez kobiety, której powinien posłuchać każdy facet

źródło: http://girlsonfire.pl/

Girls on Fire, to trio utalentowanych i charyzmatycznych wokalistek rodem z Wrocławia. Dziewczyny zakwalifikowały się do finału 3. edycji „X Factora” i dzięki temu show, zdobyły sobie sympatię tysięcy fanów.

8 marca 2017 roku Girls on Fire, czyli Marta Dzwonkowska, Joanna Cholewa i Monika  Wiśniowska – Basel, wydały swój pierwszy album „Siła Kobiet”. Tytułowy utwór stał się hymnem Międzynarodowego Strajku Kobiet (zorganizowanego w dniu premiery płyty). Kontrowersyjny klip do tego utworu wzbudził niemałą „awanturkę” w Internecie. Kompozycja do dziś wywołuje wśród odbiorców skrajne emocje – od euforii i egzaltacji, po dziką agresję – dokładnie tak samo, jak sam Strajk Kobiet.Siła Kobiet”, stanowi rewelacyjną mieszankę stylów. Słuchacz zagłębia się w profesjonalne wykony aranży popowych, rockowych, czy soulowych, z domieszką folku, elektroniki i bluesa. Energetyczne piosenki idealne do „babskiego wieczoru” z koleżankami, przeplatają się z kompozycjami doskonale pasującymi do romantycznego wieczoru we dwoje.

Wydawać by się mogło, że teksty napisane są w łatwy w odbiorze sposób, że nie trzeba zbytnio wytężać umysłu, by z łatwością odebrać przesłanie autora. Nie do końca bym się z tym zgodziła…

Album do złudzenia przypomina mi… kobietę. Z jednej strony łagodny, romantyczny, kiedy jednak trzeba powiedzieć coś dosadniej, potrafi pokazać swój pazur. Przekaz z jednej strony lekki i przyjemny, ale także potrafi zawoalować i zmusić do myślenia. Nie narzuca – jak wielu by się mogło zdawać, iście feministycznego sposób myślenia – bo czy nie każda z nas nie ma prawa, by ponarzekać, czy zaszaleć, gdy przyjdzie na to ochota?

Do tej pory całej „Siły Kobiet” słuchałam już kilkanaście razy – i na tym na pewno nie poprzestanę! Pozycja obowiązkowa dla każdej równej babki i… jej faceta.

Tak! Wszyscy faceci także powinni posłuchać „Siły kobiet”!


Girls on Fire – strona oficjalna

Girls on File na Facebook

Girls on Fire na You Tube

Girls of Fire na Instagram

Podziel się swoją opinią ;)