G.O.F. i ich ,,Siła Kobiet” – płyta stworzona przez kobiety, której powinien posłuchać każdy facet

źródło: http://girlsonfire.pl/

Girls on Fire, to trio utalentowanych i charyzmatycznych wokalistek rodem z Wrocławia. Dziewczyny zakwalifikowały się do finału 3. edycji „X Factora” i dzięki temu show, zdobyły sobie sympatię tysięcy fanów.

8 marca 2017 roku Girls on Fire, czyli Marta Dzwonkowska, Joanna Cholewa i Monika  Wiśniowska – Basel, wydały swój pierwszy album „Siła Kobiet”. Tytułowy utwór stał się hymnem Międzynarodowego Strajku Kobiet (zorganizowanego w dniu premiery płyty). Kontrowersyjny klip do tego utworu wzbudził niemałą „awanturkę” w Internecie. Kompozycja do dziś wywołuje wśród odbiorców skrajne emocje – od euforii i egzaltacji, po dziką agresję – dokładnie tak samo, jak sam Strajk Kobiet.Siła Kobiet”, stanowi rewelacyjną mieszankę stylów. Słuchacz zagłębia się w profesjonalne wykony aranży popowych, rockowych, czy soulowych, z domieszką folku, elektroniki i bluesa. Energetyczne piosenki idealne do „babskiego wieczoru” z koleżankami, przeplatają się z kompozycjami doskonale pasującymi do romantycznego wieczoru we dwoje.

Wydawać by się mogło, że teksty napisane są w łatwy w odbiorze sposób, że nie trzeba zbytnio wytężać umysłu, by z łatwością odebrać przesłanie autora. Nie do końca bym się z tym zgodziła…

Album do złudzenia przypomina mi… kobietę. Z jednej strony łagodny, romantyczny, kiedy jednak trzeba powiedzieć coś dosadniej, potrafi pokazać swój pazur. Przekaz z jednej strony lekki i przyjemny, ale także potrafi zawoalować i zmusić do myślenia. Nie narzuca – jak wielu by się mogło zdawać, iście feministycznego sposób myślenia – bo czy nie każda z nas nie ma prawa, by ponarzekać, czy zaszaleć, gdy przyjdzie na to ochota?

Do tej pory całej „Siły Kobiet” słuchałam już kilkanaście razy – i na tym na pewno nie poprzestanę! Pozycja obowiązkowa dla każdej równej babki i… jej faceta.

Tak! Wszyscy faceci także powinni posłuchać „Siły kobiet”!


Girls on Fire – strona oficjalna

Girls on File na Facebook

Girls on Fire na You Tube

Girls of Fire na Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *