SABINA: Nowy, niezwykle klimatyczny singiel „Jesień”

SABINA to Artystka młodej sceny muzycznej, jednak już niezwykle określona, dojrzała i świadoma. Pisze teksty, komponuje, konsekwentnie kreuje swoją artystyczną wizję. Jest zawodową aktorką, można zobaczyć ją na deskach teatrów muzycznych, ale również w serialach telewizyjnych. Na rynku muzycznym zadebiutowała na początku 2018 roku, ma na swoim koncie pierwszą płytę „LEPIDOPTERA”. We wrześniu tego roku pojawił się singiel „Bluemental” (https://www.youtube.com/watch?v=Ba8FIK0P3A0)który jest zapowiedzią nowej płyty o tym samym tytule.

Rok temu w czasie pandemii spotkałam się z moimi wspaniałymi muzykami, by po raz pierwszy pokazać im nowe kompozycje. Nie wiedziałam jeszcze kiedy i w jakiej odsłonie zaczniemy prezentować je światu, ale jedno było pewne – marzyłam o wypuszczeniu „Jesieni” w wersji Live z gościnnym udziałem wybitnego pianisty, który wyniósłby tę piosenkę na jeszcze inny poziom. Tak narodził się pomysł zaproszenia Michała Salamona.

Pisząc tekst, starałam się oddać w nim wszystkie zapachy i smaki kojarzące mi się z tytułową porą roku, przez wielu nazywaną melancholią i smutkiem, przeze mnie natomiast kojarzoną z ukochanym dziadkiem, z którym w dzieciństwie tworzyliśmy kasztanowe ludziki i z pyszną, goździkową herbatą tak bardzo uwielbianą przez moją siostrę i mojego szwagra. Długo by wymieniać, z czym kojarzy mi się Jesień…

Sabina

Jesień” to kolejna ciekawa propozycja muzyczna na czas, kiedy dni są już krótsze, a potrzeba ciepła i bliskości staje się coraz większa. Utwór wręcz „pachnie” herbatą z cytryną i gorącym grzanym winem. Ciepło głosu Artystki, piękny tekst i klimat tej kompozycji oczarowuje, pozwala uniknąć jesiennej melancholii. Piosenka niesie w sobie pozytywne przesłanie. Sprawia, że serce rozgrzewa nam przyjemne ciepło. Utwór powstał w rodzinnym domu SABINY- nieopodal Bielska Białej, pośród beskidzkich szczytów. Aura tego miejsca emanuje z każdej nuty i przywodzi na myśl wspaniałe krajobrazy.  

Ta piosenka jest wyjątkowo bliska sercu Sabiny, dlatego też postanowiła podzielić się nią z szerszą, międzynarodową publicznością. Na kanwie tego pomysłu stworzona została angielska wersja „Jesieni” pt. „Summer Behind Me”. (https://www.youtube.com/watch?v=u_H56FqEKN8), do której tekst przetłumaczyła Marta Gałuszewska.

Do obu wersji językowych powstały teledyski, które dla uważnych fanów – ułożą się w spójną, przemyślaną całość. W angielskiej wersji widzimy SABINĘ, jadącą na rowerze przez piękny, kolorowy, skąpany w promieniach słońca  jesienny las. Live sesja do wersji polskiej – jest kontynuacją tej leśnej podróży. Mamy zatem dwa epizody, dwie wersje i możemy je smakować do woli.

One Comment

  1. Oleg

    Cudny kawałek, po tym co ostatnio serwuje nam muzycznie polska młodzież to warto docenić jakość.
    Bardzo subtelne, mądre, fajny tekst, solówka Salamona- sztos!

Podziel się swoją opinią ;)