Sad Smiles z nowym singlem — Rutyna

Sad Smiles to zespół złożony z czterech nastolatków, którzy kochają muzykę. Średnia wieku w kapeli to 16 lat. To jednak nie przeszkadza w pisaniu dojrzałych tekstów oraz komponowaniu własnej muzyki. Dzisiaj, premierowo do sieci trafił ich najnowszy kawałek — Rutyna budzi nas nie tylko iphonowym ringtone’em.

To właśnie ten zespół wygrał tegoroczne Rytmy Młodych w Jarocinie. Teraz, kolejnym singlem udowadniają, że ta nagroda była w pełni zasłużona i nie dostali jej za piękne oczy. Kto stoi za utworem Rutyna? Autorzy muzyki: Szymon Jarmuła (również tekst), Leszek Łuszcz (również produkcja), Patrycja Szawica, Tymon Łuszcz, Filip Abram. W teledysku maczało palce natomiast znacznie więcej osób, o czym przekonacie się czytając m.in. bio pod klipem.

Teledysk do Rutyny ukazuje życie nastolatka jako podróż przez tłumne miejsca, gdzie młody człowiek jest obecny fizycznie, ale jego serce i umysł są gdzie indziej. Widzimy go w szkole, kawiarni, na koncercie, na imprezie — jednakże, z każdym miejscem, widzimy jego wewnętrzną nieobecność. To poruszające spojrzenie na trudności dorastania i brak poczucia przynależności, co powoduje frustrację i rozczarowanie. A także swoistą stagnację, a także totalny brak zasad w dziczy zwanej dorastaniem, w której można doszczętnie przepaść… Dobrze natomiast, że budzik jednak tym razem znów zadzwonił.

Sad Smiles mają na koncie wygraną w kilku przeglądach (na czele z Jarocinem), zagrali też masę koncertów (m.in. przed Pawłem Domagałą, Raz Dwa Trzy czy grupą Happysad), supportowali też The Subways podczas ich polskiej trasy. Przed rokiem wystąpili na CieszFanów FestivaluOff Festivalu oraz na Takt Festivalu (Serbia – jako headliner), jesienią zagrali na Great September. Tuż po występie na żywo otrzymali… Propozycję kontraktu! Nie ma się co dziwić — to sceniczne zwierzęta. A pomyśleć, że przed nimi jeszcze tyle grania! Koncerty to ich największa siła napędowa, co widać po odpaleniu dowolnej relacji. W najbliższych tygodniach, będzie można ich zobaczyć w następujących lokalizacjach:

11.11 – Ostrzeszów – “Domówka”

12.11 – Jarocin + Feel – JOK

18.11 – Kraków – Festiwal “Tak Brzmi Miasto

01.12 – Tarnobrzeg + Nocny Kochanek – TDK 

02.12 – Kielce + Nocny Kochanek – Targi Kielce

08.12 – Pszów + Nocny Kochanek – MOK

09.12 – Krosno + Nocny Kochanek – Rock Iron Club

10.12 – Kraków + Nocny Kochanek – Klub Studio

16.12 – Kraków + Ted Nemeth – Klub Alchemia

fot. materiały promocyjne

Podziel się swoją opinią ;)