Salt Wave Festival po raz drugi – Meek, Oh Why?, Brodka, Ralph Kaminski, Rojek

Już dzisiaj startuje druga edycja Salt Wave Festival! Parov Stelar, a ponadto koncerty: Artura Rojka, SOKOŁA, Brodki, duetu Skalpel, Jazz Bandu Młynarski – Masecki oraz OIO i schaftera – to i wiele więcej znajdziecie w ten weekend na terenie lotniska w Jastarni.

Zagraniczny akcent przywracający wspomnienia o czasach sprzed pandemii, czyli występ austriackiego DJ-a Parov Stelara to tylko obiecujące entré programu Salt Wave Festival. Mająca się odbyć w 2020 r. druga edycja butikowego festiwalu została zaplanowana na dni 20-21 sierpnia 2021 r. na terenie lotniska w Jastarni. Na dwóch scenach naprzemiennie wystąpi piętnastu artystów.

W programie młodziutkiego festiwalu zobaczymy przekrój przez ambitną muzykę, która tętni absolutnie różnym tempem. Zacznie się o 18:00 rozkołysaniem na boki, w kierunkach hip-hopu i alternatywnego popu. Bez konieczności decydowania się na pozostanie w konkretnym gatunku damy się ponieść występowi Meek, Oh Why?, czyli Mikołaja Kubickiego – rapera, autora tekstów, producenta muzycznego, a z wykształcenia… trębacza.

fot. Hubert Grygielewicz

Po tym koncercie o 18:45 na Main Stage wystąpi Karaś / Rogucki. To duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów The Dumplings i Coma. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk, dało harmonijny efekt w postaci płyty „Ostatni bastion romantyzmu”.

19:45 to czas, kiedy powoli zacznie zachodzić słońce, a na terenie lotniska przy ulicy Mickiewicza zrobi się odrobinę bardziej nostalgicznie. Na Sand Stage zagra Jazz Band Młynarski – Masecki. Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół nawiązujący do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia.

W piątkowy wieczór na scenach Salt Wave pojawią się także – skrajnie różni gatunkowo – reprezentanci młodej polskiej sceny muzycznej, czyli Ralph Kaminski oraz schafter. Po nich czeka nas występ Artura Rojka, który w ubiegłym roku wydał znakomicie przyjęty przez krytyków i publiczność album „Kundel”. Zdecydowanie przeskoczymy między nastrojami, gdy na scenie jako ostatni tego wieczoru pojawi się SOKÓŁ.

fot. Hubert Grygielewicz

Drugi dzień festiwalu rozpocznie się występem melodyjnego, electro popowego Oxford Drama. Po nich, na Main Stage SONAR, a następnie duet Coals. Z materiałem z najnowszej płyty „Brut”, podkreślonym jeszcze mocniej przez nowy wizerunek sceniczny, wystąpi Brodka. Podczas pracy w londyńskim Flesh and Bone Studios, pod okiem
producenta Oli’ego Baystona, powstał bezkompromisowy materiał, napędzany klasyczną sekcją rytmiczną, w którym pobrzmiewają echa punk rocka, trip hopu czy grunge’u. Płyta „Brut” przepełniona jest powidokami z przeszłości i tęsknotą do lat 90tych, w odważnym i nowoczesnym wydaniu.

fot. Hubert Grygielewicz

W sobotni wieczór na Sand Stage pojawią się jeszcze Linia Nocna i nu jazzowy Skalpel. Na granicy soboty i niedzieli na Main Stage – petardy, odpalane ze skrajnie różnych muzycznych rewirów. Występująca o 22:30 formacja OIO to o sceniczna supergrupa, stworzona przez trzy wyjątkowe indywidualności. Otsochodzi, Young Igi i OKI to reprezentanci młodego pokolenia, które bez kompleksów wdziera się na muzyczny parnas. Jako soliści należą do najpopularniejszych
polskich raperów. Każdy z osobna – w krótkim czasie – osiągnął artystyczny sukces, zrzeszając wokół siebie miliony wiernych słuchaczy. Ich zespołowy projekt to wybuchowa mieszanka stylów i charyzmy, gdzie wspólnym mianownikiem jest próba przełamania muzycznych barier i nowatorskiego spojrzenia na polski hip-hop. Owocem wielu studyjnych sesji nagraniowych jest płyta, która ukazała się w maju 2021 r.

Festiwal zamknie rozpoczynający po północy swój występ austriacki DJ Parov Stelar, ojciec chrzestny electro swingu.


20 sierpnia
Main Stage
18:45 – Karaś / Rogucki

20:45 – Ralph Kaminski
22:30 – Artur Rojek
00:00 – SOKÓŁ
1:30 – after


Sand Stage
18:00 – Meek, Oh Why?
19:45 – Jazz Band Młynarski – Masecki
21:45 – schafter


21 sierpnia
Main Stage
18:45 – SONAR
20:45 – Brodka
22:30 – OIO
00:15 – Parov Stelar
1:30 – after


Sand Stage
18:00 – Oxford Drama
19:45 – Coals
21:45 – Linia Nocna
23:30 – SkalpelPodczas Salt Wave Festival można będzie udać się też na niezobowiązujący spacer po terenie lotniska. Na nim m.in. strefa fashion, gdzie młodzi wystawcy prezentować będą swoje najnowsze kolekcje. Nieopodal strefy koncertowej znajdzie się także strefa gastronomiczna, w której ustawione będą foodtrucki oraz strefy partnerów alkoholowych. Te spoty po prostu trzeba odwiedzić – szczególnie ze względu na naprawdę pomysłowe aranżacje stref.


fot. Hubert Grygielewicz

Na lotnisku znajdzie się także strefa Red Bull (odpowiedzialnego również za festiwalowe aftery), czyli Partnera Festiwalu, strefa chillu Partnera Festiwalu Levi’s® oraz Partnera Strategicznego – firmy Porsche.


Partner strategiczny 2. Salt Wave Festival – Porsche – kusi w swojej strefie stanowiskiem dla amatorów kitesurfingu. Dzięki specjalnemu symulatorowi VR będzie można poczuć się jak prawdziwy sportowiec na morskiej tafli. To znakomite rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym sporcie, lecz nie mieli jeszcze okazji, aby tego doświadczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.