sanah, Zalewski, Zawiałow, Rojek, Lipnicka i inni na scenie gali Bestsellery Empiku 2021

Bieoczywiste, przekraczające granice gatunkowe i pokoleniowe duety artystów oraz nieśmiertelne polskie przeboje w nowych aranżacjach. Na gali Bestsellery Empiku 2021 wystąpią: Krzysztof Zalewski, sanah, Daria Zawiałow, Artur Rojek, Igo, Anita Lipnicka, Vito Bambino, Julia Wieniawa, Stanisław Soyka, bracia Kacperczyk i Szczyl. Za aranżacje opowiada Wojtek Urbański, tegoroczny dyrektor muzyczny wydarzenia. Transmisję gali będzie można śledzić 15 lutego na antenie TVN, a streaming z relacją zza kulis – na profilach Empiku w mediach społecznościowych oraz na platformie Empik.com i w aplikacji mobilnej Empik.

Gala Bestsellerów Empiku 2021 będzie porywającą opowieścią o sile kultury i twórczego talentu. Uznany kompozytor i producent Wojtek Urbański wraz z zespołem przygotował aranżacje ikonicznych piosenek z lat 90. W repertuarze znajdzie się też kilka utworów współczesnych, choć i one zostaną zinterpretowane na nowo.

Klasyki zagramy z przestrzennym, elektronicznym i filmowym podejściem. W warstwie emocji i znaczeń, utwory te do dziś nie straciły na ważności. Na gali podejmiemy próbę ukazania ich w bardziej współczesnych formach. Wspólnym mianownikiem wszystkich piosenek wybranych do repertuaru jest głębia ich przekazu oraz piękne emocje. W obecnych, trudnych czasach właśnie takich piosenek nam trzeba 

Wojtek Urbański

Na scenie pojawią się zarówno muzyczne legendy, Anita LipnickaStanisław Soyka i Artur Rojek, jak i przedstawiciele młodego pokolenia. Wśród nich szerokie grono artystów nominowanych do Bestsellerów Empiku 2021: sanahDaria Zawiałow i Vito Bambino, którzy mają szansę na statuetki w kategoriach Pop & rock (albumy „Irenka” i „Męskie Granie 2021”) i Streaming (single „etc. (na disco)”, „Ale jazz!” i „I Ciebie też, bardzo”), Igo wyróżniony w nowej kategorii Live za pożegnalną trasę Bass Astral x Igo oraz Krzysztof Zalewski, który swoją rolą lektorską przyczynił się do popularności serialu audio „Wilkołak”. Wystąpią również bracia Kacperczyk, aktorka i wokalistka Julia Wieniawa oraz Szczyl nominowany przez grono ekspertów do nagrody Odkrycie Empiku 2021 w kategorii Muzyka.

Transmisja wydarzenia na antenie TVN rozpocznie się o 20:15, natomiast o 19:45 wystartuje streaming online z relacją zza kulis, dodatkowymi występami muzycznymi i wywiadami. Będzie go można oglądać na kanałach Empiku na Facebooku, Instagramie, TikToku i YouTube oraz na platformie Empik.com i w aplikacji mobilnej Empik. Galę poprowadzi Marcin Prokop w towarzystwie Gabi Drzewieckiej. Prezenterka wraz z Michałem Szpakiem zrelacjonuje również wydarzenia z backstage’u, które będzie można śledzić w streamingu. 

Podziel się swoją opinią ;)