Scena dla kobiet – wyjątkowy projekt Anny Joachimiak

Scena dla Kobiet to pierwsza w Polsce inicjatywa, która zrzesza kobiety działające niezależnie w przemyśle muzycznym. Projekt powstał z potrzeby wzmocnienia pozycji kobiet w Polsce. Inicjatywa ma na celu propagowanie muzyki tworzonej przez kobiety, ukazanie roli kobiet w muzyce współczesnej, promocję oraz wsparcie artystek.Scena dla kobiet to projekt Anny Joachimiak, która jest basistką, menadżerką muzyczną, animatorem oraz organizatorem wydarzeń kulturalnych.


Jak sama założycielka mówi: „Moją misją jest robić wszystko aby wspierać artystów, ze szczególnym uwzględnienia roli i potrzeb kobiet w tej dziedzinie sztuki. Celem jest motywować do aktywnego działania, dostarczać niezbędnej wiedzy do profesjonalnego ale przede wszystkim autentycznego działania na rynku muzycznym, wspierać w rozwoju
osobistym, artystycznym, zawodowym i biznesowym.Brakuje w Polsce wsparcia z jednoczesnym uwzględnienie potrzeb kobiet, zwróceniem uwagi na rozwój
własnej wrażliwości, twórczości, rozwoju osobistego, z naciskiem na działanie autentyczne, w zgodzie ze sobą, co jest tak ważne w życiu artystycznym, a co jest pomijane we wszystkich stopniach edukacji muzycznej, kursach zawodowych czy warsztatach muzycznych.”


Projekt Scena dla Kobiet, to nie tylko wywiady z artystkami, koncerty live, ale również coś namacalnego- babska płyta. W tym przedsięwzięciu blisko 50 wokalistek oraz instrumentalistek.  Sam projekt zorganizowania pracy nad płytą zajął 3 miesiące. Projekt obejmuje również szkolenia i warsztaty dla kobiet, które pragną rozwijać się w branży muzycznej.


Zajrzyj po więcej:

www:https://scenakobiet.wixsite.com/scenadlakobiet

FB: https://www.facebook.com/scenadlakobiet/

Instagram: https://www.instagram.com/scenadlakobiet/

YouTube; https://www.youtube.com/channel/UCQm1HQajbVtnTwCrkiUH0jA?view_as=subscriber

Patronite: https://patronite.pl/scenadlakobiet

Zrzutka :https://zrzutka.pl/vexfz2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.