NOWE TWARZE || Magdalena Lasota i jej porządna dawka optymizmu

Pozytywnej energii nigdy za wiele. Dobre słowa są na wagę złota zwłaszcza w czasach, w których przyszło nam żyć. Orędownikiem świata w kolorowych brawach jest między innymi Magdalena Lasota — bohaterka naszych „Nowych Twarzy”.


„Warto żyć”, to piosenka naładowana energetycznie. Po raz pierwszy do uszy słuchaczy trafiła 8 maja. Magdalena Lasota jest współautorką utworu – to ona odpowiada za tekst i linię melodyczną piosenki.„Chciałam, żeby mój wokal dopełniała muzyka, z której bije dobra energia. Udało się to dzięki Paulinie Porszke, która podjęła się aranżacji. Piosenka opowiada o pokonywaniu życiowych trudności. Chcę pokazać ludziom, że niezależnie od tego w jak trudnej sytuacji się znaleźliśmy, zawsze jest możliwość, by odbudować swoje życie na nowo. W obecnych, niepewnych dla wielu z nas czasach potrzebujemy pozytywnych bodźców – dlatego chcąc dodać słuchaczom otuchy, zdecydowałam się wydać ten singiel pomimo pandemii” – mówi wokalistka.


Magdalena Lasota to 29-letnia wokalistka pochodząca z Płocka. Jest absolwentką wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swój kunszt wokalny rozwijała u boku takich autorytetów muzycznych jak Elżbieta Zapendowska, Mietek Szcześniak oraz Kuba Badach. Sama również jest trenerem wokalnym. Na co dzień mieszka w Warszawie, gdzie koncertuje, wykonując zarówno standardy popularnej muzyki rozrywkowej, jak i autorski repertuar. Oprócz „Warto żyć” ma na koncie wydane single: „Pierwiastek szalonego umysłu” i „Kobieta doskonała”. Obok muzyki jej pasją są: nurkowanie i off-road. Jej największym marzeniem jest podróż dookoła świata, ale na razie artystka pracuje nad ukończeniem materiału na debiutancką płytę.

Podziel się swoją opinią ;)