NOWE TWARZE || Magdalena Lasota i jej porządna dawka optymizmu

Pozytywnej energii nigdy za wiele. Dobre słowa są na wagę złota zwłaszcza w czasach, w których przyszło nam żyć. Orędownikiem świata w kolorowych brawach jest między innymi Magdalena Lasota — bohaterka naszych „Nowych Twarzy”.


„Warto żyć”, to piosenka naładowana energetycznie. Po raz pierwszy do uszy słuchaczy trafiła 8 maja. Magdalena Lasota jest współautorką utworu – to ona odpowiada za tekst i linię melodyczną piosenki.„Chciałam, żeby mój wokal dopełniała muzyka, z której bije dobra energia. Udało się to dzięki Paulinie Porszke, która podjęła się aranżacji. Piosenka opowiada o pokonywaniu życiowych trudności. Chcę pokazać ludziom, że niezależnie od tego w jak trudnej sytuacji się znaleźliśmy, zawsze jest możliwość, by odbudować swoje życie na nowo. W obecnych, niepewnych dla wielu z nas czasach potrzebujemy pozytywnych bodźców – dlatego chcąc dodać słuchaczom otuchy, zdecydowałam się wydać ten singiel pomimo pandemii” – mówi wokalistka.


Magdalena Lasota to 29-letnia wokalistka pochodząca z Płocka. Jest absolwentką wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swój kunszt wokalny rozwijała u boku takich autorytetów muzycznych jak Elżbieta Zapendowska, Mietek Szcześniak oraz Kuba Badach. Sama również jest trenerem wokalnym. Na co dzień mieszka w Warszawie, gdzie koncertuje, wykonując zarówno standardy popularnej muzyki rozrywkowej, jak i autorski repertuar. Oprócz „Warto żyć” ma na koncie wydane single: „Pierwiastek szalonego umysłu” i „Kobieta doskonała”. Obok muzyki jej pasją są: nurkowanie i off-road. Jej największym marzeniem jest podróż dookoła świata, ale na razie artystka pracuje nad ukończeniem materiału na debiutancką płytę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *