Skubas idzie “W ogień” z nową płytą

Skubas to artysta, którego słuchacze znają przede wszystkim z takich utworów, jak „Nie mam dla Ciebie miłości” czy „Linoskoczek”. Jego dotychczasowa twórczość została zamknięta w trzech długogrających wydawnictwach, które każdorazowo były bardzo dobrze przyjmowane przez słuchaczy oraz środowisko muzyczne.

“W ogień” jest płytą o odcieniach miłości. Ogień to symbol ciepła, życia, przetrwania, ale także spalania się, pożądliwości, nietrwałości. Z drugiej strony – ogień wieczny to miłość, która nigdy nie gaśnie. Na płycie pojawia się więc wątek miłości do siebie i odrzucenia przez otaczający świat (“Żywy trup”), miłości toksycznej (“Ocean”), wybaczania (“Co tylko chcesz”), przemijania, transcendencji (“Co i tak nadejdzie”, “Wracam do domu”), tęsknoty (“Nie chce mi się więcej”) wątek poświęcenia się dla drugiej osoby (“Rdza”, “W ogień”), a także miłość syna do nieżyjącego ojca (“Jedyny syn”).

Sam artysta zapowiada swój album bardzo osobiście, anonsując, że jest to płyta człowieka, który po długiej drodze, wielu lepszych i gorszych historiach dojrzał do tego, żeby przestać oczekiwać, przyjąć z pokorą to, co jest i zacząć doceniać to, co w życiu najważniejsze. Ten materiał ma właśnie taki być – melodyjny, prosty, jednocześnie mówiący o rzeczach ważnych

Podziel się swoją opinią ;)