OREADA zapowiada kolejną płytę singlem „Nowy dzień”

„Nowy dzień” to naładowany pozytywnym przesłaniem utwór wyznaczający śmiały i całkowicie nowy kierunek artystyczny zespołu OREADA

Premierowa piosenka tej pochodzącej z Moszczenicy k. Piotrkowa Trybunalskiego grupy pojawi się na platformach streamingowych już 8 marca, zapowiadając jednocześnie prace nad nową płytą.

Powrót na salony

Ten pierwszy po niemalże 4-letniej wydawniczej przerwie singiel świetnie obrazuje ewolucję Oready – do cech charakterystycznych zespołu, jak porywający rytm, zaangażowany tekst i nietuzinkowe instrumentarium dodaje aurę tajemnicy i świeże, nieoczywiste brzmienia, którymi zespół ma szansę poruszyć swoich fanów, a także zdobyć zupełnie nowych.

Nowa piosenka, nowy dzień

Piosenka „Nowy dzień” powstała we współpracy z uznanym, łódzkim producentem muzycznym Pawłem Cieślakiem. To pierwszy raz, gdy zespół włączył do procesu twórczego osobę ‘z zewnątrz’, ale okazało się to pozytywnym doświadczeniem:
„Paweł pokazał nam, że nie zawsze więcej, znaczy lepiej” – powiedział Kacper Bienia, klawiszowiec i kompozytor
„Dzięki jego zaangażowaniu współpraca okazała się naprawdę przyjemna, ale najważniejsze jest to, że jesteśmy podekscytowani finalnym efektem” – dodał Kamil Kaźmierczak, perkusista

Tekst najnowszego singla OREADY zachęca słuchaczy do podjęcia działania. Autor podkreśla w nim, że zawsze można zawalczyć o lepsze jutro, które powinno być rozumiane w bardzo subiektywny sposób:
– „Każdy z nas ma swoją własną definicję szczęścia, nie pozwólmy sobie wmówić, że jest inaczej” – stwierdził Kamil Kaźmierczak, autor tekstu „Nowego dnia”.

Yapowa premiera

Najnowszy utwór zespołu będzie promowany przez teledysk, nakręcony we współpracy ze studiem Motion Pikczer. To nie pierwsze skrzyżowanie artystycznych dróg Oready i łódzkich filmowców. W latach 2019 i 2020 Motion Pikczer zrealizował dwa teledyski do piosenek „Głos” oraz „Kostki lodu”, które promowały debiutancką płytę zespołu pt. „Mówili mi ludzie” (Tytuł Łódzkiej Płyty Roku 2020). Premierę teledysku zaplanowano na 10 marca, a przedpremierowo (9 marca) najnowszego dzieło Oready będą mieli szansę zobaczyć uczestnicy festiwalu Yapa.

Oreada nie ma zamiaru się zatrzymywać i zapowiada nową płytę. Plan zespołu zakłada wydanie albumu w przyszłym roku, ale prace nad nowymi kompozycjami już trwają.

Z archiwum Muzykoholików


OREADA pochodzi ze wsi pod Łodzią i gra FolkOFF. Jej autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową, naturą człowieka i miłością – do wolności i do ludzi. Zespół powstał w 2016 roku i zagrał blisko 100 koncertów – wystąpił m.in. na Festivalu v ulicich w czeskiej Ostrawie, Slot Art Festival w Lubiążu, Soundedit Festival w Łodzi, w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk czy Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

OREADA to laureat wielu ogólnopolskich konkursów, m.in. zwycięzca YAPY 2017BAZUNY 2016NOCNIKA 2016, a także zdobywca wyróżnienia 52. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

W skrócie? OREADA przyjeżdża ze wsi i po prostu robi muzykę!

Podziel się swoją opinią ;)