“Sold out 2019/2020 EP” – kolejna część albumu koncertowego Korteza. Ruszyła przedsprzedaż

Drugi dwupłytowy koncertowy album Korteza zatytułowany “Sold Out 2019/2020” ukazał się 24.06.2020 roku nakładem Jazzboy Records. EP jest uzupełnieniem albumu, na którym znalazły się cztery utwory, w tym jedna premierowa pozycja – “Przesilenie”. Wysyłka zamówień zawierających “Sold out 2019/2020 EP” nastąpi 10 sierpnia 2020 r. 

Kortez jest jednym z niewielu artystów, który albumy koncertowe powinien wydawać po każdej trasie. Dobrze wiedzą o tym liczni fani artysty, którzy systematycznie uczestnicząc w wydarzeniach na żywo wielokrotnie zostali zaskoczeni nowymi wersjami dobrze znanych utworów. Dużo bardziej rozbudowane aranżacje, wzbogacone o rozbudowane instrumentalia, w ten sposób piosenki otrzymują drugie życie. Dzisiaj, gdy koncertowanie jest tak mocno ograniczone taka namiastka muzyki na żywo jest bardzo ważna.

Album “Sold out 2019/2020” jest wynikiem trasy koncertowej KORTEZ PRZEDPREMIEROWO liczącej ponad 60 koncertów w całości wyprzedanych. Artysta oprócz utworów pochodzących z wcześniej wydanych płyt zaprezentował część materiału po raz pierwszy na żywo.

Kup “SOLD OUT 2019/2020 EP” na sklepjazzboy.pl

“Nie planowaliśmy tej płyty, ale po rozpoczęciu trasy okazało się, że większość piosenek granych w nowym sześcioosobowym składzie dostało nowego życia. Byliśmy podpaleni i napędzaliśmy się wzajemnie. ZespóŁ zaczął brzmieć jak nigdy dotąd, a ja dawno się już tak nie czułem. Zrezygnowaliśmy nawet z pomysłu nagrywania nowych piosenek i postanowiliśmy zarejestrować to, co wychodziło nam spod palców.” – Kortez

Tacklista:
1. Dziwny sen
2. Przesilenie
3. Pocztówka z kosmosu
4. Bumerang

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/kortezjazzboy

Instagram: https://www.instagram.com/kortez_z/

Podziel się swoją opinią ;)