Ptaki odleciały- nowy singiel Alex Magiery

Często wena twórcza pojawia się w najmniej spodziewanym momencie. Tak również było w przypadku pomysłu na utwór zatytułowany Ptaki odleciały autorstwa Alex Magiery.


Alexandra Magiera urodziła się w Kanadzie, a od 8 roku życia mieszka w Krakowie. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Ponadto artystka zdobyła drugie miejsce  w krakowskim konkursie wokalnym o Jaszczurowy Laur. Alexandra posiada głos typu kontralt, co oznacza wokal o najniższej tessiturze.


Artystka niedawno zakończyła aranżacje utworów do debiutanckiej płyty zatytułowanej Under the ShadowPłyta będzie nawiązywała do tematyki cienia ludzkiego, czyli „ciemnej”- najczęściej odrzuconej przez społeczność strony naszej osobowości, gdzie pojawia się dylemat, czy jest ona naszym przyjacielem czy wrogiem. Istotną inspiracją w napisaniu tej płyty były psychologia integralna Carla Junga, archetyp cienia, filozofia dualizmu oraz filmy noir. Artystka współpracuje nad płytą z takimi osobami jak: Grzegorz Duszak oraz Greg Strangler. Płyta Alexandry będzie łączyła w sobie jazz, indie pop wraz z domieszką muzyki filmowej. Zapowiada się niezwykle interesująca płyta!


Jak sama wokalistka wyznaje: „Chcę poruszać tematy skłaniające do refleksji i łączyć je z ciekawym brzmieniem mieszanki nurtów muzycznych takich, jak: muzyka filmowa, indie, pop, jazz.”


Piosenka Ptaki odleciały muzycznie odbiega od materiału na płytę. Można wyczuć w niej nutę melancholii, a sama melodia jest niezwykle lekka, kojąca i przywodzi na myśl na spokojne, wiosenno – letnie dni. Doskonałym uzupełnieniem jest niski, zmysłowy głos Alexandry. Piosenka została wydana osobno i nie stanowi części płyty.


Artystka odpowiada za kompozycje oraz warstwę tekstową utworu Ptaki Odleciały. Warto również nadmienić, że Greg Strangler jest odpowiedzialny za aranżacje, produkcję muzyczną, gitarę, wokale oraz dzwoneczki. Natomiast mix + mastering to praca Luizy Ganczarskiej oraz Studia Noc. Autorem teledysku jest Grzegorz Dąbek, piękne, letnie kadry oraz  niezwykły retro klimat, to jego zasługa.


Każdy może pomóc w wydaniu debiutanckiego krążki artystki, szczegóły w linku poniżej:https://wspieram.to/undertheshadow


Zajrzyj po więcej:

FB: https:https://www.facebook.com/alexmagiera.official/about/?ref=page_internal

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/alex_magiera/?hl=pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.