son in love i ich interpretacja Krzaku Dzikiej Róży Kasprowicza

Duet SON IN LOVE powraca z nową piosenką. Tym razem sięgnęli po wiersz Jana Kasprowicza

Muzyka do tekstu poety to zupełnie świeże, współczesne podejście do tego – dobrze znanego wielu osobom – tekstu. Syntezatory, elektronika to nie jest typowy dla interpretacji utworów z poezją w tle. Tym razem duet bardzo was zaskoczy – pozotywnie zaskoczy!

Kasprowicza wzięliśmy na tapet, ponieważ tworząc muzykę, zawsze staramy się znaleźć, bądź pisać unikalne słowa. Tym razem, ze względu na to, że oboje jesteśmy mocno związani z górami, chcieliśmy znaleźć coś, co nas ponownie do nich zbliży – tym razem muzycznie. Poszukiwania zaprowadziły nas do Kasprowicza i jednego z bardziej znanych wierszy “Krzak dzikiej róży w Ciemnych Smreczynach”. Od razu znaleźliśmy swój pomysł na interpretacje tego tekstu i wiedzieliśmy również o tym, że bardzo dobrze to dzieło “zagra” z nowoczesnymi brzmieniami. W naszym utworze – jak i w wierszu – nie zabrakło kontrastów. W tym przypadku klasyczne instrumenty akustyczne przecinają się ze współczesnymi brzmieniami syntezatorowymi.

Projekt z korzeniami z Zakopanego, którego początki sięgają jeszcze w 2013 roku. Wtedy to Magda i Marcin, połączeni wrażliwością muzyczną, zaczęli tworzyć wspólnie muzykę, zaprosili do współpracy kolegów ze studiów, a jako teksty posłużyły im wiersze wybitnych poetów surrealistycznych takich jak Paul Eluard czy Federico Garcia Lorca.

Aktualnie son in love jest w trakcie przygotowywania długogrającej płyty, a niedługo również
wznowienia działalności koncertowej.

Podziel się swoją opinią ;)