Spotify Wrapped 2020 już jest! Sprawdź czego słuchałeś w mijającym roku

Kończący się rok 2020 był niewątpliwie inny niż lata poprzednie! Fakt, że spędziliśmy go głównie w domach, sprawił, że nasze przyzwyczajenia, również w sposobie słuchania muzyki i podcastów, uległy zmianie. Poznaj interesujące statystyki i dowiedz się jak zmienił się Twój gust muzyczny w mijającym roku.


Po prezentacji wyników Spotify Wrapped 2020, które poznaliśmy wczoraj, okazało się, że bieżący rok ponownie należał do rapu, ale również do wielkich debiutów. Teraz nadszedł  wyczekiwany moment na sprawdzenie własnych wyników. Już dziś użytkownicy największej platformy streamingowej na świecie mogą poznać swoje spersonalizowane podsumowanie z informacjami o artystach, utworach, gatunkach muzycznych i podcastach, których najczęściej słuchali, a także poznać inne fakty, dzięki nowym ekscytującym funkcjom takim jak:

 • Quizy, która pozwolą użytkownikom Spotify przekonać się czy zgadną, którego podcastu i utworu słuchali w tym roku najczęściej.
 • Historia ulubionej piosenki, umożliwiająca sprawdzenie najważniejszych informacji dotyczących ulubionego utworu, począwszy od jego odkrycia aż po jego setne odtworzenie.

2020 rokiem rapu i wielkich debiutów!

Z danych Spotify wynika, że krajowa muzyka coraz częściej zajmuje czołowe miejsca w rankingach słuchalności w Polsce. 2020 rok tylko wzmocnił ten trend. Na pozycji lidera wśród artystów, niezmiennie od 2018 roku, znajduje się Taco Hemingway, którego singiel „Polskie Tango” uplasował się na czwartym miejscu zestawienia najpopularniejszych utworów bieżącego roku. Podium obfituje jednak w niespodzianki!

Drugą pozycję zajął Quebonafide, awansując o 5 miejsc w stosunku do ubiegłego roku. Miejsce w rankingu top 5 utrzymuje także Bedoes. Wśród najpopularniejszych artystów pojawili się również Lanek oraz Mata, kolejno na miejscach trzecim i piątym. Najwyższe miejsca zestawienia najpopularniejszych utworów podobnie jak w ubiegłym roku zdominowali raperzy, z „BUBBLETEA” w wykonaniu duetu Quebonafide i Daria Zawiałow na czele.

Tegoroczny ranking przyniósł jednak pewne zaskoczenia. Na siódmej pozycji zadebiutowała bowiem sanah – objawienie popowej sceny muzycznej, której utwór „Szampan” nuci cała Polska. Czołówkę najpopularniejszych albumów otwiera Mata, jeden z najważniejszych twórców młodego pokolenia. Wydany w styczniu debiutancki krążek „100 dni do matury” sprawił, że rapera uznaje się za jedną z sensacji 2020 roku. Czwarte miejsce rankingu szturmem zdobyła debiutantka sanah ze świetnie przyjętym albumem studyjnym „Królowa Dram”.

Najpopularniejsi artyści:

Najpopularniejsze utwory:

 1. Quebonafide, Daria Zawiałow, Duit – BUBBLETEA
 2. The Weeknd – Blinding Lights
 3. Sobel – Impreza
 4. Taco Hemingway, Lanek – Polskie Tango
 5. Mata –100 dni do matury

Najpopularniejsze albumy:

 1. Mata – 100 dni do matury
 2. QUEBONAFIDE – ROMANTIC PSYCHO
 3. Bedoes – Opowieści z Doliny Smoków
 4. sanah  – Królowa dram
 5. Białas – H8M5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.