sskjegg prezentuje nowy singiel

,,odżyję” to singiel absolutnie przełomowy dla zespołu sskjegg. Jego niezwykle intensywny wydźwięk w połączeniu z bardzo dosadnym tekstem daje mieszankę wybuchową.

Utwór opowiada o ucieczce — od relacji, od sytuacji czy od wszystkiego innego, czego zdecydowanie mamy już dość. Tekst traktuje również o walce, o próbach wyleczenia się i wyrwania ze stanu uśpienia. Piosenka ma niezwykle mocny przekaz i pokazuje zespół w zupełnie nowych barwach.

“Odżyję” to siła. “Odżyję” to nadzieja. “odżyję” to walka. w “odżyję” jest cząstka każdego z nas.

sskjegg to wyjątkowe brzmienie muzyczne, w którym nie brakuje jazzowych odniesień i oryginalnego podejścia do muzyki popularnej. Analogowe brzmienia rodem z lat 80 w połączeniu z oddechem nowoczesności to kolejne dwa określenia doskonale wpisujące się w gatunek, który tworzy duet. Za enigmatycznym zlepkiem liter kryją się Sabina Broda oraz Korneliusz Flisiak.

sskjegg to jednak przede wszystkim dźwięki, emocje i magia. Zespół ubiera historie w słowa i melodię. Ich muzyka to spora dawka elektroniki z delikatnym wokalem, a wszystko to okraszone dosadnym tekstem, który wwierca się w głowy słuchaczy. W czerwcu 2020 roku światło dzienne ujrzała płyta ,,(m)ała”. W lipcu 2020 singiel sskjegg „Toń” ukazał się pod szyldem projektu My Name Is New wytwórni KAYAX.

Kolejne single – ,,Dotknij”, ,,Kołysz” czy ,,refugium” odnoszą duże sukcesy i spotykają się z ciepłym odbiorem słuchaczy.

Płyta zespołu ukaże się już 25.03.2022. 

Podziel się swoją opinią ;)