Świat murem za kobietami – protest song od KARO Glazer

W chwili, kiedy kobiety w Polsce wychodzą na ulicę, aby zaprotestować przeciwko niemal całkowitemu zakazowi aborcji, trzy artystki i członkinie Eastern European Music Academy KARO Glazer (Polska), Zsüd (Węgry) oraz Britt Randma (Estonia) publikują wspló lny protest song, aby okazać swoje wsparcie i stanąć ramię w ramię z Polkami.

Eastern European Music Academy jest inicjatywą Music Export Ukrain e, zrzeszającą 50 artystów z całego regionu, od 3 miesięcy wspólnie tworzących muzykę, dzięki której KARO, Zsüd i Britt mogły stworzyć wspomniany utwór. Wydany w listopadzie „Don ’t Play the Fool” jest jednym z pierwszych singli z nadchodzącej kompilacji zawierającej efekty współpracy różnych artystów i przedstawicieli branży. Wszystkie utwory zostaną opublikowane przez Monokey z siedzibą w Wilnie, Litwa.

„Pisząc tekst piosenki, miałam wciąż przed oczami ostatnie wydarzenia. Nie umiałam przejść obojętnie obok tego co miało miejsce w Polsce, a koleżanki z zagranicy okazały mi wielkie wsparcie w tym temacie i zachęciły do międzynarodowej akcji. Bądźmy świadomi i odpowiedzialni. Do wyrażenia naszego punktu widzenia postanowiłyśmy wykorzystać środki masowego przekazu. Niektórzy Polacy nazywają te wydarzenia wojną i… z przykrością muszę powiedzie ć , że z zewnątrz tak to właśnie wygląda. Dzisiaj jestem dumna, że Polki nie są obojętne i nie boją się wyrazić swoje j opinii nawet na najtrudniejsze tematy. Jestem też dumna z polskich mężczyzn tak pięknie wspierających dzisiaj kobiety, dlatego „ Don ’t Play the Fool” jest jedną z ważniejszych piosenek, jakie napisałam w życiu. Dedykuję ją wszystkim bohaterkom!” – KARO Glazer.

„Don’t Play the Fool” to protest song pełen pozytywnej energii, wpisując y się idealnie w szerokorozumiany, współczesny nurt popu. To głos Polek, wybrzmiewający od listopada w radiostacjach na całym świecie. Piosenka, wyprodukowana została przez Zsüd, węgierską producentkę muzyczną, uwielbiająca eksperymenty z pogranicza kinematografii i elektroniki, a autorką słów i muzyki jest bezkompromisowa KARO Glazer, polska piosenkarka i kompozytorka, mieszkają ca na co dzień w Londynie, tegoroczna zwyciężczyni International Songwriting Competition w Nashville najważniejszego konkursu dla songwriterów na świecie. Sławę przyniosły jej nie tylko pełne energii występy, którym zawdzięcza pseudonim #LadyDynamite, ale również nieugięta postawa wobec obrony praw kobiet w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.